Erkam Yıldırım’ın Venezuela fotoğrafına AKP’den yeni açıklama

featured

AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram, Erkam Yıldırım’ın Venezuela ziyareti için “Hayırsever iş adamı olarak müteşekkir olduk” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube kanalıyla yayınladığı 7’nci videosunda AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın uyuşturucu ticaretinin güzergahını değiştirmek için Venezuela’ya gittiğini iddia etti.

Peker videoda “4 ton 900 kilo kokain yakalandıktan sonra yeni güzergah kurmak için Venezuela kim gitti? Eski başkanımız Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım… O mal yakalandıktan sonra bu senenin başında, şubat ayında gitti 4 gün kaldı” ifadelerini kullandı.  

Peker’in iddiaları tartışılırken, AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın, 7 Aralık 2020 tarihinde yaptığı sosyal medya paylaşımında yer alan bir fotoğrafta, Peker’in açıklamalarında işaret ettiği Erkam Yıldırım’ın da olduğu görüldü. “Türkiye Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyetimiz ile birlikte Caracas’ta Türkiye Maarif Vakfı okullarını ziyaret ettik” diyen Bayram’ın mesajı Türkiye’nin Karakas Büyükelçiliği tarafından da paylaşıldı.

AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Venezuella Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram, ANKA Haber Ajansı’nın konuyla ilgili sorularını yanıtladı. 4 Aralık 2020 tarihinde, cuma günü Türkiye Dostluk Grubu olarak Venezuela’ya gittiklerini dile getiren Bayram, şöyle konuştu.

“Erkam Bey de kendi imkanları ile gelmişti, resmi heyetin içinde değil. Böyle resmi ziyaretlere iş adamları da katılıyor, DEİK gibi… Burada da Erkam Bey, kendi imkanları ile heyet dışında bir katılım gösterdi.

‘HAYIRSEVER İŞ ADAMI…’                                                                          

Sosyal projeleri vardı. Filistin Camisi’nin yapım süreci vardı. Oraya destek olundu. Maarif Vakfı’nın okulunun resmidir, o. Hastane vardı, pandemi nedeniyle sıkıntıları vardı. Hayırsever iş adamı olarak müteşekkir olduk. Denk geldik, ondan sonra da dönüldü.”

‘TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ’

Bayram, Peker’in iddiaları ile ilgili olarak da “Terör örgütü üyesi, ülkemize iktidarımıza bu tip hezeyanlar içinde isnatlarda bulunuyor. Milli güvenlik tehdidi haline gelmiştir. Bu kimsenin yanına kar kalmaz, çamur at izi kalsın mantığı ile bir yere varılmaz” dedi.

Erkam Yıldırım’ın Venezuela fotoğrafına AKP’den yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 1 sene önce

  Mübarek hayırsevermiş……

  Cevapla
 2. Hayırsever işadamı öylemi! Yedik bizde! Battıkça batıyorlar çamur heryerlerinde!

  Cevapla
 3. Milyonlarca kişinin ahı var tabi! Yukarıda Allah var ! Yedirmeyecek!

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Feto den cok hayirsever yoktu bu ulkede ama sonu lagim cikti. Feto nun hayirseverligi out , akp nin hayirseverligi in oldu. Bununda sonu lagim cikti cikacak, az sonra , az sonra .

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Çamur daha temiz olabilir

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Kâr garantili, ihale çetelerine peşkes çekilen ülkemize ne zaman hayrınız dokunacak?

  Cevapla
 7. Oh ferahladım.Bu açıklamadan sonra imanım birdi bin oldu.Bak gördün?Adam hayırsevermiş meğer.Düdüüüüüt.

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Hayırsever is adamından, özellikle cami ve derslik yaptiranindan korkacaksın. Bir de camiye destek oldu demişler, ne yapmış gidip tuğla mi döşenmiş Venezuela da? Millet aptal da bu kadar değil.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  merak etmiyen varmi, tanri neden görünmez diye………,……. görünseydi, taniklik yapmasin diye bu tür dindarlar aninda sustururlardi……..,……

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!