Erol Mütercimler için hapis talebi

featured

İmam hatip lisesi mezunları hakkında bir televizyon programında söylediği sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı. Mütercimler hakkında “Halkın Bir Kesimini Sosyal Sınıf Din, Mezhep, Cinsiyet ve Bölge Farklılığına Dayanarak Alenen Aşağılama” suçundan 1 yıl 6 aya kadar kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Katıldığı bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu’nca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Erol Mütercimler‘in imam hatip okullarından mezun olmuş kimselere karşı yayın yoluyla alenen tahkirde bulunduğunu belirterek “Halkın Bir Kesimini Sosyal Sınıf Din, Mezhep, Cinsiyet ve Bölge Farklılığına Dayanarak Alenen Aşağılama” suçundan 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. iddianamede, aralarında Bilal Erdoğan, Mustafa Varank ile İlim Yayma Cemiyeti’nin de bulunduğu 16 kişi ve kurum “müşteki” sıfatıyla yer aldı. İddianame kabul edilirse Mütercimler, önümüzdeki günlerde İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. 

Erol Mütercimler için hapis talebi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Devletin öncelikle bir seyi kavramasi lazim…. dini degerler ile dini degerleri suistimal edenleri… aksi halde…. tarikatlar, imamhatipler… kontrolsuz bölünen je kontrol altina alinamayan kanserli hücreler gibidir… Türkiye Cumhuriyetinin kurulusunda….. öküzünü, inegini kesip isgalci olduklarini doyuran…. dönün tarikatlari, bugünün tarikatlari… ve imamlardir… daha dün meclis binasini bombalayan.. kontrolsuz fetö imamlari…. gercekler… aci.. fakat… bu yorumumla yukaridaki sahsi savunmuyorum… benim lanetledigim.. din tüccarligi suc degil, usulsüzlük oluyor… zivanadan cikmis dindarlari elestirmek suc oluyor… bu sekilde bir yargilama… yargilama degil, kediler gibi pisligin üzerine kum cekmedir… yargilanacaksa… kim din tüccarligi yapiyorsa… Ona 10 kirbac, kim insanlarin dini digerlerini rencide ediyorsa… Ona 1 kirbac ceza.. yerinde bir cezadir… insanlarin dini duygularindan yararlanip zarar vermek…hatta ve hatta sirtina gecmek…cezasi 1000 bin kirbactir desem.. yine azdir..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!