‘Erşan Kuneri’ için dava açılmıştı… Cem Yılmaz’dan yanıt geldi

'Erşan Kuneri' dizisinde alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Cem Yılmaz, davayı açan derneğe, "Ey dernek, seni ciddiyete davet ediyorum!" sözleriyle yanıt verdi.

featured

Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Cem Yılmaz’ın Netflix’te yayınlanan Erşan Kuneri dizisine alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle dava açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinde, “Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan ‘Erşan Kuneri’ adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yılmaz, hakkında açılan davaya ilişkin Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bin dert var ama ben yine görevimi (!) yapayım. Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin.”

thumbnail
İlişkili Haber

Cem Yılmaz’a ‘Erşan Kuneri’ davası

‘Erşan Kuneri’ için dava açılmıştı… Cem Yılmaz’dan yanıt geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Erşan Kuneri dizisinden birkaç bölüm seyrettim. Espri anlayışıma uymadığı için izlemeyi bıraktım. İşin doğrusu oyuncuların elinden sigara ve içki bardaklarının düşmemesi beni de rahatsız etti. Memlekette uyuşturucuya başlama yaşı dokuza düşmüş, bundan mı rahatsız oldun denebilir belki ama ben rahatsız olma hakkımı kullandım. Arkadaşımın tavsiyesi ile en son “Öğretmen Kemal” bölümünü izledim. “Öğretmen Kemal” bilindiği gibi başrolünde Cüneyt Arkın’ın oynadığı bir film. Kurtuluş Savaşı’nda düşmanla savaşan Öğretmen Kemal, savaş bitince Anadolu’da bir köyde öğretmen olarak görev alır. Ağaların köylüyü sömürmesi ile, yobazlıkla, geri kalmışlıkla savaşır; kız çocuklarının okutulması ve erken yaşlarda istemedikleri kişilerle zorla evlendirilmemeleri için mücadele eder. Sık sık Kuvayı Milliyeci olduğuna vurgu yapar. Erşan Kuneri dizisindeki Öğretmen Kemal ise daha çok ayakları yere basmayan ve aklı fikri kadınlarda olan bir tip olarak canlandırılmış. Klişeleşmiş idealist öğretmen tipini tiye almaya çalışırken tema olarak Kuvayı Milliyeci Öğretmen Kemal’i alması da pek hoşuma gitmedi. Bazı kanalların yayınlarını izlerken muhafaza etmeye çalıştığımız bazı değerlere kasıtlı olarak özellikle dokunulduğu hissine kapılıyorum. Ama, sanatçıları mahkemeye vermektense sosyal medyadan etkili bir şekilde eleştirmenin ve yapımlarını izlememenin daha etkili bir yaptırım olduğunu düşünüyorum.

  • 2 hafta önce

   Bence ağır bir eleştiri olmuş, fakat son cümle geçerli. Dava açmak da neyin nesi? Herkes islamcılaştı bu ülkede!? Sigara ve alkol tüketimi kişisel bir tercihtir ve eleştirilemez bile, devleti ise hiç bağlamaz. Gergin bir topluma dünüşen ülke halkını eğlendirmeyi amaçlayan, kaliteli oyuncuların rol aldıkları iyi bir progam Erşan Kuneri.

   Cevapla
   • 1 hafta önce

    Kuvayı Milliye kırmızı çizgim. Gitsin başka konuda espri yapsın kerata. Şaka bir yana herkesin espri anlayışı farklıdır. Beğenen izler beğenmeyen izlemez sonuçta. Mahkemeye vermek de gerekmez. Her konuda ipin ucunu kaçırıyoruz. Saygılar.

 2. 2 hafta önce

  Festival iptal ettirme akımının televizyon hali. Kredi kartını vermeden giremediğin bir platformda yayınlanan bir program. Sevmeyen satın almasın ve izlemesin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!