Ertuğrul Özkök’ün yazısına Amiral Soner Polat’ın eşinden tepki: Maksatlı ve manipülatif

Gazeteci Ertuğrul Özkök’ün “Perinçek Kurultayına 'Polat' ismi” başlıklı yazısında Amiral Soner Polat için “NATO’cu komutan” ifadesini kullanması tepki çekti. Yazının maksatlı ve manipülatif olduğunu belirten Soner Polat’ın eşi Sevgi Polat “Rahmetli Soner Polat algı operasyonu ve günlük siyasete alet edilecek biri değildir.” dedi.

featured

VERYANSIN TV

Gazeteci Ertuğrul Özkök 18 Kasım’da yayımlanan yazısında “İktidar cephesinde ilginç gelişme! Perinçek Kurultayına ‘Polat’ ismi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Vatan Partisi’nin “Amiral Soner Polat Kurultayı” için kendisine Doğu Perinçek imzalı davetiye gönderdiğini belirten Özkök, “Tabii ki gözüm ve aklım anında “Amiral Soner Polat’a” takıldı. Türk siyasi hayatında parti genel kurullarına, kurultaylarına isim takılması pek rastlanan bir şey değildir. Öyleyse kimdir bu Soner Polat ve adı neden kurultaya verildi… Onu da Vatan Partisi’nin resmi yayın organı Aydınlık’tan öğrendim.” dedi.

AMİRAL SONER POLAT İÇİN ‘NATO’CU KOMUTAN’ DEDİ

Hayatını Mavi Vatan’a adayan, FETÖ’nün Balyoz kumpasında  tutuklanan Amiral Soner Polat için “Turgut Reis’in NATO’cu istihbarat komutanı” ifadesini kullanan Özkök şöyle devam etti:

“1958 yılında Van’da doğmuş. 1979 yılında Deniz Harb Okulu’ndan mezun olmuş.

Türk donanmasının en prestijli gemisi Turgut Reis Fırkateyni’nin komutanlığını yapmış.

Deniz Kuvvetleri’nin İstihbarat Daire Başkanlığını yapmış.

Yani NATO eğitimli bir subay.

Roma’daki NATO Savunma Koleji’nden mezun.”

SEVGİ POLAT’TAN ÖZKÖK’E TEPKİ

Özkök’ün “NATO’cu komutan” ifadesini kullanmasına eşi Sevgi Polat’tan tepki geldi.

‘DAHA GENİŞ BİLGİ EDİNEBİLİRDİ’

Veryansın Tv’ye açıklama gönderen Polat, “Ertuğrul Özkök’ün eşim Amiral Soner Polat’ın adının geçtiği yazısını maalesef, üzülerek okumuş bulunmaktayım. Kendisi Amiral Soner Polat’ı hiç tanımadığını, Vatan Partisinin resmî yayın organı Aydınlık’tan öğrendiğini yazmış. Çağımızda internet bilgi kanalının varlığında daha geniş bilgi edinebilir, Silivri zindanından çıktıktan sonra geçen kısa sürede, kanser olup vefatına kadar kaç kitap, gazete köşe yazıları ve konferanslar sığdırdığını da öğrenebildi.” dedi.

‘MAKSATLI VE MANİPÜLATİF’

Özkök’ün ‘NATO’cu komutan’ tanımlamasının maksatlı ve manipülatif olduğuna dikkat çeken Sevgi Polat, “Hayatını ülkesine adamış, devletin verdiği her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışmış ve en önemlisi Türkiye’nin ulusal çıkarı açısından NATO’yu hasım görüp bu fikrini her platformda açıkça söyleyen birine, ‘NATO’CU Komutan’ gibi bir tanımlamanın kullanılmasını maksatlı ve manipülatif bulduğumu belirtirim. Rahmetli Soner Polat algı operasyonu ve günlük siyasete alet edilecek biri değildir.” ifadelerini kullandı.

SONER POLAT KİMDİR?

30 Eylül 2019’da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Soner Polat kimdir?

Soner Polat, 1958 yılında, Van’da dünyaya geldi. Deniz Harp Okulu’ndan 1979 yılında mezun oldu. Çeşitli harp gemilerinde görev aldı. Turgutreis Firkateyni’nin komutanlığını yaptı. Burak sınıfı korvetlerin komodoru oldu. Genelkurmay karargâhında istihbarat görevlerinde çalıştı. Roma Deniz Ataşesi olarak İtalya’da bulundu. Deniz Kuvvetleri Komutanı’nın özel sekreterliğini yaptı. Deniz Kuvvetleri İstihbarat Daire Başkanı oldu. Deniz Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve NATO Savunma Koleji’nden (Roma) mezun oldu.

thumbnail
İlişkili Haber

Mavi Vatan’a adanmış bir ömür: Büyük kaptan Soner Polat

2013’TE FETÖ KUMPASIYLA CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Tuğamiralliğe 2005 yılında terfi etti. Bu rütbede, 2005-2007 yıllarında Ankara’da Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı, 2007-2009 yıllarında Mersin’de Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı olarak görev yaptı. Tümamiralliğe 2009 yılında terfi etti ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanlığı’na atandı. Bu görevini sürdürürken, 11 Şubat 2011 tarihinde Balyoz davası nedeniyle tutuklanarak Hasdal Askeri Cezaevi’ne konuldu. 2013 Ağustos ayı Yüksek Askeri Şûrası’nda emekli edildi. Emeklilik sonrasında, 6 Eylül 2013 tarihinde Hasdal’dan Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

BALYOZ’DAN HAPİS YATTI

Balyoz davasında özel yetkili 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 18 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı ve bu hüküm Yargıtay tarafından onandı. Anayasa Mahkemesi’nin Balyoz davasında hak ihlali yapıldığına yönelik oybirliğiyle aldığı kararı neticesinde 19 Haziran 2014’te tahliye edildi. Yeniden görülen davada Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 31 Mart 2015 tarihli kararıyla tüm sanıklarla beraber beraat etti.

ÜÇ KİTABI BULUNUYOR

Polat’ın İstiklâl Harbi’nde Bahriyemiz, Yeniden Kazanmak ve Mavi Vatan İçin Stratejik Rota adlı kitapları yayımlandı. Amiral Polat, 2014 yılından itibaren Aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı yapıyordu. Polat 6 Nisan 2015 tarihinde de Vatan Partisi’ne üye olmuştu.

ASKER SELAMIYLA UĞURLANDI

Emekli Tümamiral Soner Polat, 30 Eylül 2019’da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Büyük mücadele insanı Polat, 2 Ekim 2019 tarihinde ise Levent’te düzenlenen resmi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

SONER POLAT VATANSEVERDİR

Emekli Tümamiral Soner Polat, 2018’de bir paylaşımda, “Bir kişiden bile ‘Soner Polat vatanseverdir…’ sözünü duymak, benim için paha biçilmez bir servettir” demişti.

 

Ertuğrul Özkök’ün yazısına Amiral Soner Polat’ın eşinden tepki: Maksatlı ve manipülatif

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

11 Yorum

 1. Okuduydum Odatv kanalında.Havlamış!En nazik en nadide tarif bu.Rezillik böyle bir şey.Mabadına benzer kadehle şarap zıkkımlanırken vatanı için direnen ve direnci kanser ve ölümle selamlayan Polat Komutan ve böyle pis ağızlar.Aymazlık gafillik ahmaklık!

 2. 2 hafta önce

  Atatürk’ün askeri amiral Soner Polat. Aynı zamanda iyi bir siyasetçi ve yazar. Hareket noktası vatan sevgisi. Hastalık onu bizden kopardı aldı. Yazılacak hiçbir cümle Atatürk’ün bu eşsiz askerini anlatmak i.in yeterli değil. Eşinin tepkisi haklı.

  • 2 hafta önce

   Çok haklısınız. Yorumunuzu hem içerik olarak, hem de hakaret etmeden, kimseyi aşağılamadan, küçümseyici ifadelere yer vermeden; sadece rahmetli Soner Polat’ın üstün niteliklerini sayarak yazdığınız için beğendim. Saygılar.

 3. 2 hafta önce

  Ertuğrul Özkök kim,Soner Polat amiralimiz kim.Zahmet edip bir kaç yazısını okusaydı bari kendisine “gazeteci” diyen … Her devrin adamı olduğu için gerçek adamları tanımamasını normal karşılamalıyız belki de 🙁

 4. 2 hafta önce

  Özkök efendi, insanlar öldükten sonra değil, hayattayken, yüzüne bakarken konuşacaksın ki adam olduğun belli olsun..cem amiral için konuş mesela, kendisi hayatta..ağzının payını verir diye tirsma, akp ve yalakalari korur seni ne de olsa🤭

 5. 2 hafta önce

  Sayın POLAT’ı tanımam ama ertuğrul özkök hiç merak etmesin biz onu çok iyi tanıdık. yıllarca gazete köşelerini işgalden sonra her nedense hep yerini korumuş ve en sonunda evlerimizin davetsiz misafiri TV’ler de canlı canlı kendini tanıtmıştı ve yüzyılın ”YALAKASI” olduğunu kendi itiraf etmişti. Elbette bu başarısından ötürü ona yakışır bir madalya gödereceğiz.

 6. 2 hafta önce

  Soner Polat bir vatanseverdir.

 7. 2 hafta önce

  Satılmış kalemlerin Amiralimiz Soner Polata uzattığı dili alır, uygun bir yer buluruz !
  Akape yalakası, her devrin adamlarının yazar diye yazması TÜRKİYE CUMHURİYETİNE TÜRKE ATATÜRK’E DÜŞMANLIKTIR.
  RUHUN ŞAD OLSUN AMİRALM

 8. 2 hafta önce

  özkök mikser görevine mi başlamış kaşar.

 9. 2 hafta önce

  Özkök gibilerin Soner Polat’ı yermesi değil övmesi sorun olur.

 10. 2 hafta önce

  ertuğrul özkök gibi fırdöndüleri davet eden içinde barındıran VP’liler, Soner Polat’ın adını böyle istismar etmese keşke

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!