Esad’dan asker kaçaklarına ‘af’ ilanı

featured

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Türkiye gibi ülkelere kaçan asker kaçakları için genel af ilan etti.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın aktardığına göre, Devlet Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Devlet Başkanı Esad, 25 Ocak 2022 tarihine kadar askerlikten kaçan, ülke içinde ve dışında bulunanlar için tam af ile ilgili karar çıkardı” denildi.

Af kapsamına, 1950’de kabul edilen ve asker kaçakları için cezalar öngören, Savaş Suçu Yasası’nın 100 ve 101. maddelerine tabi olan vatandaşlar giriyor.

Af, Suriye’de bulunanlar için 3 ay içinde, ülke dışında olanlar için de 4 ay içinde gönüllü olarak askerlik şubelerine gelmeleri şartıyla uygulanacak.

 

 

 

 

Esad’dan asker kaçaklarına ‘af’ ilanı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 7 ay önce

    Bence güzel fırsat, buna karşılık verecek siyasetçilerimiz yok mu? Gitmek isteyen gidebilir, yalnız pek fazla dönen olmaz, burda rahatlar… Neden gitsinler… Fetö Suriye bataklığına soktu, utanmadan Suriye sorununun baş sorumlularından Prof. Dr. Davutoğlu kalkıp yeni parti kurmaya nasıl cüret edebilir?!

    Cevapla
  2. 7 ay önce

    Eveeet, şimdi SarıMuhalefete soruyoruz, hala Akape gibi “Suriyede kentler inşa edeceğiz ve sığınmacılara soracağız, geri dönmeye gönülleri yoksa entegre edeceğiz çalışma izni çıkaracağız yurttaş yapacağız..” demeye devam mı? Türkiye sokakta bulunmuş bir ülkemidir sizce?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!