Esas fırtına ne zaman kopacak? İktisatçı Aziz Konukman anlattı

İktisatçı Prof. Dr. Aziz Konukman, yerel seçimler sonrası “müthiş bir kemer sıkma politikası”nın geleceği uyarısında bulundu. Veryansın Tv’ye konuşan Konukman “Ekonomik yük ücretlinin üzerine yıkılacak. Ciddi bir buhran da görülebilir.” dedi.

featured

VERYANSIN TV

İktisatçı Prof. Dr. Aziz Konukman; Merkez Bankası’nın faiz politikasından enflasyona, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “özelleştirme” çıkışından sıcak paraya dayalı büyüme politikasına, ekonomideki kötü gidişatı değerlendirdi.

Veryansın Tv’de Eray Çelebi’nin sunduğu “Gündem Özel” programında konuşan Konukman, IMF programına işaret etti.

Konukman “Kemer sıkmalar, vergi artışları nedeniyle ciddi bir yoksullaştırma oldu. Bir nevi IMF’siz bir IMF programı… Ama esas IMF’siz bir İMF programı, Tayyip Erdoğan yerel seçimleri kazandıktan sonra Mart ayında ciddi bir şekilde gelecek. Esas fırtına yerel seçimlerden sonra kopacak. Erdoğan, 2008 yılında IMF ile yolları ayırdı, ama IMF’siz bir IMF programlarıyla devam etti. Hatta ‘yola devam’ sloganının anlamı buydu. Benzer bir politikayı yerel seçimlerden sonra da yapacak. Neden Mart sonrası? Erdoğan ‘Ne olursa olsun seçimleri kazanalım’ diye bakıyor. Hiçbir oy derdi olmayacak. Vergileri artırır, istediği zamları yapar, ‘Zaten seçilmişiz, bundan sonrası bizim denetimimizde’ diyecek.“ dedi.

 

Konukman, “Seçimlerden sonra korkunç bir duraklayan bir ekonomi ve yükselen fiyatlar…. Her ikisinin de olacağı bir konjonktür olabilir. Stagflasyon tehlikesi var. Müthiş bir kemer sıkma politikası ile birlikte, ekonomik yük ücretlinin üzerine yıkılacak.“ dedi.

Programın tamamını izlemek için tıklayın:

Esas fırtına ne zaman kopacak? İktisatçı Aziz Konukman anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bunu goremeyen sadece bu AKP secmeni maglesef.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!