Esenyurt tekel baskını… Öldürülen gencin babası ilk kez konuştu

Esenyurt’ta tekel bayisinde öldürülen Yunus Emre Erzen’in babası ilk kez konuştu. Baba Cantürk Erzen, “Çocuğumu ve arkadaşını nasıl öldürdüler halen aklım ermiyor. Öldüren kişiyle bir gün önce kafede karşılaştım. Gözaltına alınanla (Murat Özer) da dün emniyette karşılaştım. Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davrandı. Bunlara 600 bin lira bir borcum vardı. İcraya koymuşlardı” dedi.

featured

Olay önceki gece Esenyurt’taki bir tekel bayisinde yaşandı. Yunus Emre Erzen’in işlettiği tekel bayisi, o esnada kuzeni Yusuf Erzen ile mahalleden arkadaşları Batuhan Bayındır bulunuyordu.

Tekel bayisine gelen kişilerden Murat Özer (Samet ismi ile biliniyor), Yunus Emre Erzen’in yanına giderek babasını soruyor. Erzen ise babasından haberi olmadığını söylüyor. Erzen’in, babasını niye aradıklarını sorması üzerine Murat Özer ile kuzeni olduğu öğrenilen Tarık Özer (Görüntülerde beyaz gömlekli olan kişi) “Baban bir şeyler paylaşmış. Ara gelsin konuşalım” diyor.

ÖNCE İÇKİ ŞİŞELERİYLE VURDU

Bu esnada Yunus Emre Erzen’in, Murat Özer’den, elini omzundan indirmesi ile olay da patlak verdi. Başında içki şişeleri kırılan Yunus Emre Erzen ile Batuhan Bayındır silahla öldürüldü. Görüntülerde bu iki kişiyi öldüren Yusuf Erzen’i yaralayan kişi ise Tarık Özer olduğu görülüyor.

‘HALEN ŞOKTAYIM’

Baskın yapılan tekel bayisinin de sahibi olan Erzen Yapı İnşaat şirketinin sahibi Cantürk Erzen’e Halktv.com.tr ulaştı. Baba Erzen “Ben halen şoktayım. Çocuğumun ve arkadaşının öldürüldüğünü yeni idrak ediyorum” dedi.

’20 YILDIR BİRBİRİMİZİ TANIRIZ’

Halktv.com.tr’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre baba Erzen, baskına gelen kişileri uzun yıllardır tanıdığını kaydederek “20 yıldır bir birimizi tanırız. Neredeyse aynı mahallenin insanlarıyız. Onlar da inşaat işleri yapıyor. Biz de inşaat işi ile uğraşıyoruz. Bir süre önce, oğlum Mehmet ile, baskına gelenlerden, Samet olarak bildiğimiz Murat arasında bir gerginlik olmuştu. Benim de olduğum bir anda o olay olmuştu. Murat Özer ayağından yaralanmıştı. Ancak daha sonra bu olay kapandı” diye konuştu.

‘OLAYDAN ÖNCE BENİ ARADILAR’

Baba Erzen “O akşamı, yani olaydan kısa süre önce bu kişiler beni birkaç kez aradı. Onlardan biri ile konuştum da. Ancak büfeye gidip çocuğumu ve arkadaşını öldürecekleri aklımın ucundan geçmezdi. O gün, bana ve çocuklarıma yönelik bir icra takibi yazısı ulaştı bana. Ben de duruma tepki gösterdim. Verdiğim tepkide de küfür veya hakaret yoktu. Biz borçtan kaçan insanlar değiliz demiştim” ifadelerini kullandı.

‘600 BİN LİRAYA YAKIN BORCUM VARDI’

Baba Erzen, aldığı inşaat demiri nedeni ile Murat Özer’e 500-600 bin liralık bir borcunun olduğunu kaydederek “Kimin kime borcu yok bugün. Her esnaf sıkıntıya girer. Bu çocukların öldürülmesi mi gerekiyordu” dedi.

‘BİR GÜN ÖNCE KARŞILAŞTIM’

Erzen, “Bakın bu olaydan bir gün önce Beylikdüzü’ndeki bir cafede ben Tarık Özer’le karşılaştım. Birbirimiz ile konuşmadık ama gördüm. Ve bu kişi o gece çocuğumu ve arkadaşını öldürüyor. Yine, dün Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittiğimde orada Murat Özer’le karşılaştım. Bana, ‘nasıl böyle bir şey oldu’ dedi. Yani olaydan hiç haberi yokmuş gibi davrandı. Daha sonra polisler tekrar bu kişiyi çağırdı” dedi.

BABA-OĞUL FİRARİ

İki gencin cenazeleri dün Büyükçekmece’de toprağa verilirken, olayla ilgili Murat Özer adliyeye sevk edildi. Tarık Özer ile oğlu Azat Özer ve beraberlerindeki bir kişi ise firari konumda.

İKİSİ DE ŞİRKET SAHİBİ

Öte yandan, kayıtlara göre iki kişiyi öldürdüğü görülen Tarık Özer adına 9 milyon lira sermayeli Avam Demir Çelik İnşaat şirketinin olduğu görüldü. Öldürülen kişilerden Yunus Emre Erzen’i darp eden Murat Özer ise 2 milyon lira sermaeyli Özerler Group İnşaat şirketinin sahibi olduğu anlaşıldı. Her iki şirket de Esenyurt’ta aynı binada görünüyor.

Esenyurt tekel baskını… Öldürülen gencin babası ilk kez konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!