Eski AKP İl Başkanından ‘kayıp silah’ itirafı

15 Temmuz'da AKP İstanbul İl Başkanı olan Selim Temurci, Peker'in "Envantere kayıtlı olmayan silahlar dağıtıldı' iddiasına ilişkin 'Bilgimiz haricinde bazı operasyonlar yapılığını öğrendik.' dedi.

featured

Ahmet Davvutoğlu’nun AKP’den kovulduktan sonra kurduğu Gelecek Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin en çok tartışılan konulardan ‘kayıp silahlar’la ilgili konuştu.

O dönem AKP İstanbul İl Başkanı olan Temurci, Halk TV yayınına katıldı.

“15 Temmuz ile ilgili peşimi bırakmayan bazı olaylar var” diyen Selim Temurci, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 15 Temmuz’da AKP gençlik kollarına dağıtıldığını öne sürdüğü silahlara ilişkin “Maalesef üzülerek ifade ediyorum o dönem adeta arka kapıdan dolaşılarak bizim bilgimiz haricinde bazı operasyonlar yapılmış olduğunu öğrendik” dedi.

Temurci’nin konuya ilişkin sözleri özetle şöyle:

“Sedat Peker’in kaçak silahlarla ilgili yaptığı bir açıklama oldu. Ben o dönem AK Parti’nin İstanbul il başkanıydım. Bu teslimatın yapıldığı tarihten bahsediyorum. Ben orada iki gün bekledim. Dönemin ülkenin başbakanı ve partinin genel başkanı Binali Yıldırım’dan bir açıklama bekledim. AK Parti yetkililerinden bir açıklama bekledim. O dönemde İstanbul il başkanı olduğum için neden sesimin çıkmadığına dair birçok televizyoncu arkadaşımız bizi açıklama yapmaya davet etti. Biz de bu ekranlardan şunu söyledik. Bu meselenin yargı tarafından incelenmesi lazım. Eğer bir silah teslimatı söz konusuysa, bununla ilgili olarak yargıyı göreve çağırdım ve şunu söyledim. Eğer bu ülkede AK Parti İstanbul Gençlik Kollarına birileri silah dağıtmışsa bu sadece İçişleri Bakanı’nın bilgisi dahilinde olacak iş değil. Bazı kişilerin isimlerinden bahsettim. Ve maalesef üzülerek ifade ediyorum o dönem adeta arka kapıdan dolaşılarak bizim bilgimiz haricinde bazı operasyonlar yapılmış olduğunu öğrendik.”

Eski AKP İl Başkanından ‘kayıp silah’ itirafı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    fareler ortaliga cikmaya basladi. Arkadas kac sene oldu, Peker’i mi bekledin bunu aciklamak icin diye sormazlar mi? Simdiki savcilar sormuyor, ileride soracaklar ama.

  2. 1 ay önce

    Maalesef siz de onlarla beraberdiniz… Kovulunca alınız başınıza geliyor…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!