Eski AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu: Hayatımın hatasıydı

2018 yılında AKP Sakarya Milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu vekillik dönemi için, “Yarışları bıraktım, rahat rahat yaşayacaktım. 3 hafta içinde mahvoldum taleplerden, isteklerden, partinin şuraya buraya git demelerinden. Hayatımın hatasını yaptım” dedi.

featured

2018’de AKP’den Sakarya milletvekili seçilip siyasete de atılan motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube programına konuk oldu. Milletvekili olduktan bir hafta sonra pişman olduğunu, bırakmak için her yolu denediğini ifade eden Sofuoğlu 5 yıllık milletvekilliği kariyerini “Hayatımın en büyük hatasıydı” şeklinde değerlendirdi.

Sofuoğlu, “Berat Albayrak ile yakınlığım vardı. Cumhurbaşkanı beni aradı. ‘Bizim için milletvekili olur musun Sakarya’dan?’ dedi. ‘Efendim, yarışı bırakın dediniz bıraktık, gelin diyorsanız da gelirim ben, siz ne derseniz yaparım.’ dedim. ‘Hayırlı olsun.’ dedi. Ben kesin bir adaydım.” diyerek vekilliğe nasıl başladığını açıkladı.

 

‘RAHAT RAHAT YAŞAYACAKTIM, MAHVOLDUM’

“Parti teşkilatında kimse beni hoş karşılamadı. Bu işlerle hiç alakam yok. Seçim çalışmaları hızlandı. Herkes bir şey talep etmeye başladı. Nereye gidiyor bu hayat dedim. Kısa süre sonra aradım ben bu işi yapamam dedim. Ben mahvoldum 3 hafta dedim, taleplerden isteklerden partinin şuraya git buraya git demelerinden. Ben yarışları bıraktım, rahat rahat yaşayacaktım. Berat abiye de söyledim. ‘Sakın dedi öyle bir şey yapamazsın biz sana güvendik çok kötü reklam olur bunu kullanılırlar.’ dedi. Beni caydırdı.”

‘NE DERSENİZ YAPARIM CUMHURBAŞKANIM’

“Anladım ki mecburum milletvekili olacağım ben. Ankara yolları başladı. Süreç içinde çok istifa etmek istedim. Artık bıraktım programlara da katılmamaya başladım. ‘Bana yol gösterin ben bu iş bırakayım.’ dedim. Daha bir yıl olmuş. Cumhurbaşkanı bana kızarsa kızsın, bırakacağım dedim. Partiden bana ağır laflar ettiler. 5 sene geçti gitti. Beni beyaz saçla bıraktı. Hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi. Deli gibi atladım ne derseniz yaparım modundaydım.” dedi.

İKİ KEZ KÜRSÜYE ÇIKMIŞTI

Bir daha vekillik yapmak istemediğini de belirten Sofuoğlu’nun kendini konuda yeterli görmediği halde parti itibarını zedelememesi adına 5 yıl vekillik yapması tartışma konusu oldu. Yalnızca Cumhurbaşkanı ve ailesine yakınlığından dolayı hatır gönül için mecliste bulunan Sofuoğlu; hiçbir teklif, soru önergesi ve Meclis çalışmasına imza atmadı. 4 yıl içinde kürsüye de sadece iki defa çıkmıştı. Bunların biri ant içmek diğeri ise Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşmak içindi.

Eski AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu: Hayatımın hatasıydı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Vatanina milletine insanina hizmet icin degil, adalet icin, hak icin degil de baskasinin her dedigini yapmak icin vekil olursan yipranirsin yigidim. Az bile. Geciniz.

 2. E ama zaten cahil cühela konformist için değil ki milletvekili olmak.Sen istifa et rahat ol.

 3. İnsanın kendini kullandırtmasına en iyi örnek.

 4. Senin gibi mesleğinde en üst seviyeye gelmiş, şampiyon motorcular yetiştirmiş bir adama gerçekten de yakışmamıştı.

 5. 13 Mayıs 2024, 00:46

  Kendisi ve merhum abileri motor sporlarını dünyada hak ettiğimiz yerlere getirmek için hayatlarını verme pahasına çalışmış başarmışlardır. Defalarda istiklal marşımızı dünyaya dinletmiş bizleri gururlandırmıştır.

  Kendinden daha büyük bir şampiyon olma kumaşı olan Toprak, Bahittin ve Deniz olmak üzere ülkemizin adını, bayrağını, marşını tanıtan kahramanlarımızın hamisi, hocası ve abisidir Kenan Sofuoğlu.

  Millet vekilliği sırasındaki verdiği pozlarla beni de hayal kırıklığına uğratmıştı ama sonradan yaptığı öz eleştiri, kendisini çizgisine çekti.

  Keşke siyasetle hiç zaman kaybetmeden yeni Toprak’lar yetiştirseydi. Ama o zaman olmasa şimdi bırakmazlardı görüp, bitirmiş oldun.

  Rabbim sana KNN54 e ve geleceğin şampiyonu Zayn’a sağlık mutluluk ve başarılar nasip etsin. Her madalya da Türk Milletinin duaları sizinle, siz yeterli futbolcularımız gibi şımarmayın, mütevazi, insancıl yanınızı kaybetmeyin. Bu millet her durumda sizi destekler.

 6. Ülkemizin genel sorunu alanında azcık başarı göstereni hemen siyasete atıyoruz. vatana sadece siyasetle hizmet edilmez

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!