Eski AKP milletvekili Turhan Çömez’den Ünsal Ban ve Zehra Taşkesenlioğlu iddiaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, Ünsal Ban ve boşanmak üzere olduğu eşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili yeni iddialarda bulundu.

featured

Eski AKP milletvekili Turhan Çömez, eski THK Üniversitesi rektörü Ünsal Ban ve boşanmak üzere oldukları eşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun haksız kazançla elde edilmiş mal varlığı hakkında elinde belgeler olduğunu söyledi. Çömez, Ünsal Ban’ın rektörü olduğu THK Üniversitesi’ni 300 milyon lira zarara uğrattıktan sonra 200 milyonluk arazi aldığını iddia ederek, “Mengen’deki milyonluk çiftliğe Erzurum’dan getirdikleri çobanın üzerine araziler geçirdiler, çoban trafik kazasında ölünce miras sahiplerine çullandılar” dedi.

Çömez, “İngiltere’ye kaçan zengin FETÖ mensuplarının Ünsal Ban’ın Malta’daki yatıyla Türkiye’den kaçırıldığı tartışması yaşanırken rezaletin boyutu çok daha büyük” ifadesini kullandı. Çömez, KRT’de “Haftanın Panoraması” programında Semra Topçu’nun sorularına özetle şu yanıtları verdi:

ÜNSAL BAN’IN İNGİLTERE’DEKİ ŞİRKETLERİ

“Ben Ünsal Ban’ın İngiltere’de bir sürü bağlantılarını buldum, Ünsal Ban’ın İngiltere’de şirketlerinin yatırım işlemlerini yapan mali müşaviri geldi bana bütün detayları anlattı. ‘Bu adamın bu kadar korkunç biri olduğunu bilmiyordum. Maalesef beni de dolandırdı ve elimi eteğimi çektim, tasfiye ettim’ diye kendi şikayetini anlattı. Ünsal Ban’ın FETÖ’nün para kasaları ile İngiltere’de ne haltlar karıştırdığı, nereden hangi gayrimenkulleri aldığı, hangi şirketle neler yaptığı; hadi adresini de vereyim, Oxford’da nerede neler yaptığının hepsinin belgesi bilgisi var. Ne olur birileri bunun üzerine gitsin.”

TEKMAN’DAN MENGEN’E GETİRİLEN ÇOBANLAR

“Ünsal Ban, rektörü olduğu Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni 300 milyon lira civarında zarara uğrattı. Daha sonra gitti Mengen’de bugünkü değeri 200 milyon lirayı aşan araziler aldı, arazilerine oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri koydu. Peki daha ne yaptı? Bunlar anlaşılmasın diye götürdü bunları şoförünün üzerine yaptı. Şoförü kim? Karısı olan AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun Meclis’te danışmanlığını yapan bir isim. Bakın Türkiye’de siyaset, parlamento, milletvekili ne halde? Bizim vergilerimizle bunlara para ödeniyor, bundan vazgeçtim bu adama ne danışılıyor? Bu adam kalkıp 200 milyon lira servete nasıl sahip olabiliyor?

Biraz daha öte gideyim. Erzurum, adresini de veriyorum. Zehra Taşkesenlioğlu dinliyorsa katılsın yayına konuşmaya hazırım; Adres de veriyorum Erzurum’un Tekman ilçesi. Buradan bir sürü at eşek bir sürü hayvan getirdiler bu çiftliğe. Bunları getirirken çobanları da getirdi Erzurum’dan bu Mengen’deki çiftliğe. Sonra bu çobanların üzerine bir sürü araziler yaptılar. Bu çobanlardan biri maalesef trafik kazasında hayatını kaybetti. Bu sefer miraslarının kaldığı insanların üzerine çullandılar bu arazileri geri almak için. Korkunç bir tablo bu, görüyor musunuz… Türkiye bu yapıya nasıl tahammül edecek? Bunların hesabı sorulmayacak mı?”

‘ÜNSAL BAN’IN ÇOCUKLARI ÜZERİNE KAÇ MİLYONLUK ARAZİ ALINDI?’

“Daha da ileriye gideyim, Ankara’da Blue Line diye bir otel, birkaç ay önce el değiştirdi bu otel başka birinden alındı. Kimin üstüne yapıldı? Ünsal Ban’ın çocuklarının üzerine mi? Soru soruyorum, savcılar araştırsın. Parasını kim verdi bu otelin? 100 milyon liradan fazla şu anda tamirat tadilat yapılıyor bu otelde. Ankara Çankaya’da, adres veriyorum, fotoğraf ve belgelerini de vermeye hazırım. Yazık değil mi bu paralar nereden geliyor?

Muğla’da Marmaris’te Ünsal Ban’ın çocukları üzerine kaç milyonluk arazi alındı? Bu arazilerin bir kısmı 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra Ünsal Ban’ın boşanmış olduğu eski eşinin üzerine nasıl yapıldı? Ki bu eski eş de FETÖ’den görevinden el çektirilmiş bir hanımefendi. Bunların hesabını sormayacak mıyız? Birilerinin bunların hesabını sorması lazım.”

 

Eski AKP milletvekili Turhan Çömez’den Ünsal Ban ve Zehra Taşkesenlioğlu iddiaları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Bu bilgi ve belgeler belli ki herkesin elinde ve ağzında dolaşıyor..ancak bunları işleyecek savcı yok memlekette 😡

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!