Eski Belediye başkanı Rasim Arı, AKP’den istifa etti

featured

Eski AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, parti üyeliğinden istifa etti. Arı, 2019 yerel seçimlerde göreve gelmişti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı, sağlık nedenlerini gerekçe göstererek görevinden ayrılmıştı. Arı’nın AKP Genel Merkezi’nin baskısı sonrası istifa ettiği gündeme gelmişti. Geçen süre içerisinde AKP’den istediğini bulamayan Arı, istifa kararı aldı.

Rasim Arı’nın açıklaması şu şekilde:

“KAMUOYU AÇIKLAMASI

Sevgili… Kıymetli…

14 Ağustos 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde, yine kurulduğu 2001 yılında, Maltepe ilçe Gençlik Kolları teşkilat başkanlığı yaptım.

2002 yılından 2018 yılına kadar bürokrasinin çeşitli alanlarında görev yaptım.

Bürokraside edindiğim tecrübe ve birikimi gariban bir Anadolu evladı olarak ayrıldığım şehre aktarabilmek ve Anadolulun kavruk yüzlü gençleriyle yol yürümek için bir hizmet yolculuğuna çıktım.

Görev yaptığım 21 ay boyunca dünyanın en güzel şehri ve içerisinde en özel insanların yaşadığı Nevşehir’e hiçbir siyasi, ideolojik ekonomik ve sosyal ayrım yapmadan hak ettiği hizmeti götürmenin mücadelesi içerisinde oldum. Ve bu süre içerisinde asla partizanlık yapmadım.

Bu şehrin çocuklarının ve gençlerinin ağabeyi, yaşıtlarımın kardeşi ve büyüklerimin evladı olmaya gayret gösterdim. Şahsımıza karşı oluşan teveccüh için yeterince teşekkür edemedim. Ama gönlüm hep şehrimizdeydi, aranızdaydım.

Tek sermayemiz samimiyettir. Siyasette ve hayatın her alanında samimiyet…

Samimi duygularımla şu sözleri de söylemek isterim. Aynı siyasi çatı altında siyaset yaptığımız ve bu şehre katkı vermek için birlikte mücadele verdiğimiz arkadaşlarımız ile maalesef asgari insani müştereklerde dahi diyalog kurma imkânı ortadan kalkmıştır. Onların samimiyetini sorgulamak bana düşmez. Burada o diyalog eksikliğini ve sebeblerini anlatacak imkanımızda yoktur…

Herkesin hayatında yol ve yol ayrımları önemlidir. Her yol ayrımı bir seçim, bir karardır. Ve her karar bir tercihtir. Her yol ayrımı yeni bir yoldur. Bu duygu ve düşünceler ile 2001 yılında üye olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğimden istifa ediyorum.

Millete hizmet yolunda siyaset yapan tüm siyasetçilere bu yolculukta başarılar diliyorum.

RASİM ARI”

CHP’DEN RASİM ARI AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez gerçekleştirdiği basın toplantısında, Nevşehir eski Belediye Başkanı Rasim Arı hakkındaki bir soruya cevap vererek “Rasim Arı CHP’ye katılamaz” çünkü bizim sanatçılarımıza karşı tavır aldı” dedi. CHP Nevşehir cephesinde gerçekleştirilen yılın ilk basın toplantısında açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Gülmez; “Rasim Arı ile görevden ayrıldıktan sonra hiç görüşmedik. Bilindiği üzere AK Parti Genel Merkezi tarafından Rasim Arı görevden alındı. Görevden alındığında bizim tepkimiz İstifa etmemesi ve direnmesi gerekirdi. Partiden istifa ederek görevine devam edecekti. Ama olmadı. Rasim Arı Belediye Başkanlığı zamanında yaptığı açıklamasını da hatırlatan Gülmez; “Sosyal demokrat sanatçılar Nevşehir’e giremez demişti. Bunu hepimiz hatırlıyoruz ve biliyoruz. Böyle bir kişinin Nevşehir’de Cumhuriyet Halk Partisine katılması söz konusu bile olamaz. Kesin ve net söylüyorum. Bu asla mümkün değildir” dedi.

İlgili haber: İstifaya zorlanan belediye başkanı AKP’lileri topa tuttu: Konuşayım mı illa…

Eski Belediye başkanı Rasim Arı, AKP’den istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!