Eski CHP Milletvekili Haluk Pekşen hayatını kaybetti

Geçen ay rahatsızlanıp yoğun bakıma kaldırılan CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen hayatını kaybetti.

featured

Ağustos ayında rahatsızlanıp Ankara’daki Güven Hastanesi’ne kaldırılan ve yoğun bakımda tedavi gören CHP 25. ve 26. dönem Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen hayatını kaybetti.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Pekşen’in acı haberini duyurdu. Pekşen, “25-26. Dönem CHP Trabzon Milletvekilimiz, değerli arkadaşımız Haluk Pekşen’in vefat haberi hepimizi derinden üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Pekşen için Twitter’dan baş sağlığı mesajı yayınladı. Kılıçdaroğlu, “25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilimiz, yol arkadaşımız Haluk Pekşen’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Haluk Pekşen’e Allah’tan rahmet; ailesine, partililerimize ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.” dedi.

HALUK PEKŞEN KİMDİR?

Haluk Pekşen, 11 Eylül 1961’de Trabzon Yomra Yokuşlu köyünde doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Pekşen, çok sayıda sivil toplum örgütünün kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptı.

Pekşen, yurt içi ve yurt dışı çok sayıda şirket ve işletmede avukatlık, danışmanlık ve icra kurulu görevinde bulundu. Pekşen; Havacılık, Bankacılık, Gümrük, Dış Ticaret Yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yaptı.

İpekyolu Projesi (Merkez Türkiye), Eurocontrol Konvansiyonu Mevzuatı, Serbest Bölgeler Mevzuatı, hukuk, bankacılık ve finansman konuları başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde çok sayıda söyleşi ve makaleleri yayımlanan Pekşen, 25. ve 26. Dönem CHP Trabzon Milletvekili olarak görev yaptı.

Eski CHP Milletvekili Haluk Pekşen hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 hafta önce

    basımız sagolsun. anlamadıgım nıye hep ulusalcı vatansever ataturkcu ınsanlar gıdıyor.

  2. 2 hafta önce

    Yüce yaratıcı gani gani rahmet eylesin. İyi insanlara çok ihtiyacımız olan bir zamanda kaybettik. Çok üzgünüm.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!