Eski CHP’li vekilden ‘İmamoğlu’ tepkisi: Ne ‘değişim’ ama!

Eski CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, partideki 'değişimcilere' tepki göstererek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yakınlarını belediyelere atadığını öne sürdü. Aygün, "İmamoğlu, partiyi ileri taşımak bir yana, mevcudu dahi parçaladı" ifadelerini kullandı. 

featured

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın galip gelmesinin ardından CHP’de yükselen ‘değişim’ sesleriyle başlayan ve 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel’in genel başkan seçilmesiyle devam eden hareketlilik, parti içerisinde dikkat çeken gelişmelere yol açtı.

CHP’li isimlerden farklı sesler çıkarken, son olarak Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yeniden aday gösterilmemesinin ardından CHP’den istifa etti. İlgezdi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP’nin son kurultayında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu, ‘tasfiye ediliyoruz’ diyerek istifa eden İlgezdi’ye ne söyledi?

‘KEMAL BEYİ AŞAĞILADINIZ’

İlgezdi’nin istifasının ardından eski CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’den dikkat çeken paylaşımlar geldi. CHP’de yaşanan istifalara ve İYİ Parti’nin seçimlere “hür ve müstakil” girme kararına dikkat çeken Aygün, “CHP’de istifalar, protestolar, İYİP ve DEM’in İstanbul adaylıkları gösteriyor ki İmamoğlu -partiyi ileri taşımak bir yana-, mevcudu dahi parçaladı. Hırs, insanın kendisine -ve partisine- sadece zarar verir. Kurultayda delegeleri elde ettiniz; Kemal beyi aşağıladınız. Sonuç bu.” dedi.

‘İMAMOĞLU’NUN MÜDÜRÜNÜ, AŞÇISINI, ŞOFÖRÜNÜ BELEDİYEYE ATIYOR’

Aygün, dün yaprığı paylaşımında ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakınlarını belediyelere atadığını öne sürdü. Aygün “‘Değişimci’ CHP, Kılıçdaroğlu ile çalışan belediye başkanı, meclis üyesi, danışman, şoför, işçi, bekçi, memur ne varsa kapıdışarı ederken, İmamoğlu’nun müdürünü, açşısını, danışmanını, berberini, doktorunu, asistanını şoförünü belediyelere atıyor. Ne ‘değişim’ ama değil mi?” ifadelerini kullandı.

Eski CHP’li vekilden ‘İmamoğlu’ tepkisi: Ne ‘değişim’ ama!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Hmm, bu Hüseyin Aygün, kk’ nın çok has adamı değil mi?
    Evet, ta kendisi.
    Öyleyse, söylediklerine hiç değer vermiyorum.

    • hmmm bu imamoğlu, batı ie heryerde dusup kalkan, istanbulun k endı anayasası olmalı, ankaradan yonetılecek sehır degıldır, dıyerek eyalet sistemını dolayısıyla ulkenın bölunmesını kolaylaştıracak bir nedeni destekleyen adam degıl mı. daha beledıye baskanı olmadan erdogan rakıbımdır dıyecek kadar ukalalaşan (her nedense , bir yerlerden tüyo almış herhalde) adam degılmı. zerre kadar chp lılıkle alakası olmayan bir aıleden gelen chp sinin ıkıncı başkanı inönüyü astıracagım dıyen, bir zamanların dıkta heveslısının mezarına guller koyan adam degıl mı. o zaman her ne kadar dersımlı kemalın yandaşı olsa da huseyın akgun dogru söyluyordur dıyorum

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!