‘Esma Esad öldü’ haberlerine yalanlama

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'a ilişkin "hayatını kaybetti" haberleri yalanlandı.

featured

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın lösemi teşhisi konulan eşi Esma Esad’ın hayatını kaybettiği iddiaları yalanlandı.

Tasnif News’in aktardığına göre 48 yaşındaki Esma Esad’ın öldüğüne yönelik haber ilk olarak Suriyeli muhalif haber sitesi Sham Plus tarafından duyuruldu. Daha sonra sosyal medyada Esad’ın öldüğü haberi hızla yayılmaya başladı. Şam’daki Tasnim muhabiri ise ölüm iddiasının herhangi bir resmi kaynak tarafından doğrulanmadığını bildirdi.

BAAS PARTİSİ’NDEN YALANLAMA

Konuyla ilgili Esad’ın lideri olduğu Baas Partisi’nden bir açıklama yapıldı. Al Arabiya’nın aktardığına göre açıklamada Esma Esad’la ilgili asılsız haberlerin yayıldığı belirtilerek bilgilerin yalnızca güvenilir kaynaklardan alınması gerektiği ifade edildi.

LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULMUŞTU

Esma Esad’la ilgili son olarak Suriye Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, çeşitli semptom ve klinik belirtilerin görülmesinin ardından tıbbi muayene ve testlerden geçirildiği ve akut miyeloid lösemi teşhisi konulduğu belirtilmişti.

2019’DA MEME KANSERİNİ YENMİŞTİ

Aynı açıklamada Esma Esad’ın izolasyon şartlarını içeren özel bir tedavi protokolüne tabi tutulacağı, bu nedenle kamusal faaliyetlerden uzak kalacağı aktarılmıştı. Esma Esad, 2018’de erken teşhis edilen meme kanserini Ağustos 2019’da yendiğini açıklamıştı.

‘Esma Esad öldü’ haberlerine yalanlama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!