Et kafalı Mustafa Balbay

Nihat Genç yazdı...

Et kafalı Mustafa Balbay

Silivri çıkışında çektikleri acı ve haksızlık karşısında Tuncay Özkan'ı, Mustafa Balbay'ı, nicesini kucaklayıp kahraman gibi karşılamıştık.

Hakikaten bu adamlara ne oldu? İçerde mapus damlarında beyinlerini kim neler oydu! Yoksa içerde yatan insanların birkaç istisna hariç ülke ve memleket ve devlet düşmanı oluyor tezi bilimsel psikolojik olarak doğru mu?

TBMM'de tartışılmasının başlamasıyla (Allah korusun) meşruiyet kazanacak olan PKK dünyanın bütün ülkelerinde legal ofisler açıp dağa militan toplama sayılarını patlatacaktır, kitlesini gazlayacak bölgeyi harlayacak ve yeni hendek benzeri maceralarla bir genç kuşağı daha ölümlere sürükleyeceği çok açık denenmiş bilinen bir acı gerçektir!

İnsan mısınız, cani misiniz?

Yeter etnik milliyetçiliği sömürdüğünüz!

Gerçi, onlar da sizi sömürüyor, al gülüm ver gülüm! Hepiniz ortaklaşa yoksul acı çekmiş bedeller ödemiş kurban olmuş hayatlarını ve ailelerini kaybetmiş yüzbinlerce insanı sömüre sömüre bitiremediniz!

Kızıl Kmerler'i de mi hatırlamıyorsunuz? Amerika tıpkı bugün Kabil'den çekilip ülkeyi Taliban'ın insafına bırakması gibi, 1977'de Kamboçya'dan ani şekilde çekilip ülkeyi tarihlerin gelmiş geçmiş en gaddar örgütü Kızıl Kmerler'e bıraktı, sonuç, tüm dünya tarihinin en büyük etnik temizliği, on milyona yakın insan öldürüldü, filmleri (ölüm tarlaları) hala can yakıyor!

PKK, Kızıl Kmerlerle aynı ideolojik kökenden gelme, en küçük bir selahiyet bulduğunda etnik temizliğini durdurabilecek misiniz? Ve pimi çekilmiş iç savaşın anında benzin alevi gibi ülke geneline yayılmasının önüne kim nasıl geçecek, Balkanlar'da Kafkasya'da Orta-Doğu'da etnik savaşın önüne kim geçebildi, size söylüyorum et kafa Mustafa Balbay, Tuncay Özkan.

Adam olsaydınız partiniz CHP'yi HDP'ye kaptırmazdınız, adam olsaydınız, İzmir CHP teşkilatını HDP karargahı haline getirmezdiniz! Demek aynı terane? Barış özgürlük gelecekmiş! Hangi ördekleri kekleri kerizleri kandırıyorsunuz!

Terbiyesiz sinsi ahlaksız vatansız adamlar, PKK'nın ne talep ettiğini neden tek satır yazmıyorsunuz, Sözcüsü, Cumhuriyet'i CHP'si Halk Tv'si, niçin kitleyi kandırıyor oyalıyorsunuz, PKK, bir bayrak bir ordu ve toprak istiyor, neden barış ve demokrasi kisvesi altına saklıyorsunuz!

Harbi konuşsana, şu barış demokrasi ve demokratik cumhuriyet lafları altından hasar görmüş kafatasınızı bir çıkartın da millet anayasa cumhuriyet insan yiyen etnik canavarlarını bir tanısın!

Durmayın, hadi, insanlık sizin barış ve demokrasinizi bekliyor, bakın.

Çok güvenilir ağbiniz Uğur Dündar'ı da al, şöyle HDP'nin kucağına oturmuş Atatürkçüler'i maaile toplayın, liberaller alayınız, bakın, Polonya'da bir milyon Silezyalı bağımsızlık istiyor. Kendilerini ayrı bir ulus olarak görüyor, hadi, koşun Polonya'ya.. Bir oysunlar sizi.

Romanya Karpatlar'da Macar Türkler de bağımsızlık istiyor, bir milyon Sekel, az değil, acayip iş çıkar size, o bir milyonu, demokrasi barış deyip iki yılda üç milyon haydi haydi yaparsınız, hadi bir gidiverin. Bir güzel domaltsınlar sizi Karpat dağlarında!

Yoldan geçerken Baltık Denizi'nde Bornholm var, Danimarka'dan bağımsızlık istiyor, bir el atın. Hazır gitmişken Forea Adaları da Danimarka'dan ayrılmak istiyor. Siz de canım daracık yer Sözcü, Cumhuriyet, Halk TV'ye sıkışıp kalmayın, Avrupa kıtası sizden insanlık barış demokrasi istiyor! Kaftancıoğlu'nu şöyle dünya gözüyle bir görsünler anında gelene gidene ajana teröriste bağımsızlık kesin verirler!

Ohooo, Balkanlar gani gibi, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Karamanlılar, Pomaklar ve Türkler hepsi ayrı telden çalıyor, alayı özerklik öz yönetim istiyor, Mustafa kardeş, bir ittiverin be! Bak, 'Demokratik Balkanya' güzel laf, iyi iş yapar, zaten CHP yönetiminden Faik Öztrak, Erdoğan Toprak, Seyit Torun'u vs. bir görsünler emin olun anında Demokratik Balkanya'yı korkudan kurarlar.

Oradan aşağıya Lombardiya'ya inin, kuzeye vergi vermek istemiyor, az değil 10 milyon insan. Deyin ki biz Türkiye'den gelen barış ve özgürlük savaşçılarıyız. Biz Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'i parçaladık, gözümüz dönmüş, bizi kim tutar, gelin sizi de baklava dilimleri gibi dilim dilim bölelim. Bakın, Venedik de özerlik istiyor, bütçesini ayırmak istiyor. Hızla Sicilya'ya inin, nüfus beş milyon, tam bağımsızlık isteyen de var, yarı bağımsızlık da, size de bayağı iş düşer... Bir de Almanca konuşan Tirol'e geçin, işiniz kolay olur, onların da terör örgütleri vardı.. Bakın 'Demokratik İtalya' bayağı iyi slogan, önünüzü açar, İtalya sizi görür görmez bin parça eski kent devletlerine geri döner! Sizi mi kıracaklar! Atatürk'ün de selamı var deyin, deyin ki, Atatürk bize 'bölünün, parçalanın, güzelleşin' gibi barış ve özgürlük sloganı hediye etti, biz yeterince düzüldük biraz da sizi... Uğur Ağbi'yi de söyle.. Akşener'in partisindeki Süleymancı ve Fetöcüler'in ellerine Türk bayrağı verip Sicilya'ya salsın! Onuncu yıl ve İzmir Marşını da yanınızda götürmeyi ihmal etmeyin!

İspanya'ya Basklar'a uğrayın, hemen Katalonya'ya geçin, gani gibi ayrılmak-bölünmek istiyorlar, huzur bulursunuz, demokrasi festivalleri yaparsınız. 'Demokratik İspanya' pankartlarınızı açın, Uğur Dündar için, 'en güvenilir gazeteci' deyin, onlar da, madem en güvenilir gazeteci biz de sizi mi kıracağız, ülkemizi Basklar'a ve Katalonlar'a bölüp paşa gönlünüzün hatırına veriyoruz!

Ama sakın Fransa'da Korsika'ya uğramayın, Korsika bağımsızlık hareketine destek verenleri, baştan söyleyeyim, fena .kerler..  Tuncay Özkan ve Uğur Dündar kaldıramaz ağır gelir. Üstelik bu Korsikalılar'ın kökeni Etrüsk (en eski Türkler) olduğu söyleniyor ki, sadece domaltmakla kalmazlar, kızgın şişlere oturtururlar! Fransa'da üç buçuk milyon Breton'un da hatırını sormayı da unutmayın. Onlar da ayrılık istediği için seni ve Uğur Dündar ağbini bekliyor, gelsinler de bir el atsınlar! Korsika bağımsızlığını iki yüzyıldır kazanamayışının sebebi inanın içlerinde bir Mustafa Balbay, bir Kılıçdaroğlu bir Kaftancıoğlu, bir Oğuz Kaan Salıcı gibi kahraman evlatlar yetiştiremediği için.

Flaman Bölgesine Belçika'ya da uğrayıp bir sepet dolusu demokrasi barış götürüverseniz, Flaman bölgesi, Valonya, ohhh zibil gibi ayrılıkçı-bölücü kaynıyor, cennete kavuşmuş gibi olursunuz, Avrupa Parlamentosu'nda 'açılım' rüzgarları oluşturun, kürsüye çıkın, masaya yumruğunuzu vurun, deyin ki, Avrupa gibi demokrasinin medeniyetin göbeği bu zamana kadar halklara zulm ediyor, biz, işte, Türkiye'den halkların bağımsızlığını, yüz yıl süren etnik mezhep savaşların fitilini getirdik, Orta-Doğu'da denedik, etnik mezhep savaşları başlayınca bin yıl bitmiyor, ve Avrupa Parlamentosu'nda 'Demokratik Avrupa' pankartınızı İzmir Marşıyla açın... Avrupa Parlamentosu'ndan bir Avrupalı kalkıp, yahu siz yanlış anladınız biz etnik bölünmeyi sömürge ve kolonilerimiz için istiyoruz, deyip sizi kürsüden indirmeye kalkarlarsa, direnin, barış ve özgürlük ve demokrasi adına direnin!

Almanya'da Bavyera'yı ihmal etmeyin, üç-beş milyon Bavyeralı tam bağımsızlık istiyor, ki, ağzınıza layık. Saksonya'ya da uğrayın size şimdiye kadar niye sokmamışlar deyin. Anında İngiltere'ye geçin, Kuzey İrlandalılar, İskoçyalılar, Gallerliler sizi festivaller çelenklerle karşılayacak. Bölünmek için bir asırdır sizin gelmenizi bekledik, nerede kaldınız, deyip sizi kucaklayacaklar! Bak orada da Saksonlar var, onlara aynı espiriyi yapın size kim soktu deyin! 'Demokratik İngiltere' pankartını ihmal etmeyin, Kılıçdaroğlu'nun barış mesajlarını iletin!

Oradan bizim Karadeniz'e atlayın, Gürcüler'e Lazlar'a Çerkezler'e vs. haksızlık etmeyin, demek onbeş yirmi yıl dağlara çıkınca bu iş oluyor diyecekler ve bizim PKK'dan neyimiz eksik deyip, sizleri havada karada makaralı silahlarla karşılayacaklar! Hazır barış ve özgürlük ve insanlık yolculuğuna çıkmışken Kıbrıs'a uğrayın Makarios'un mezarına çelenk koyup verdik gittik anasını satayım, deyin. Şöyle bir Ermenistan'a uğrayın, bir daha özür dileyin! Hazır gelmişken Afrin'e İdlib'e Kamışlı'ya Kerkük'e Barzani'ye de bir uğrayın. Amerika'nın PYD'ye yığınak yaptığı onbinlerce uçak ve tır dolusu silahları da şöyle bir okşayın. Sonra Dedeağaç'a geçin, Amerika'nın Trakya sınırında binlerce tankının ne işi var, deyip, siz barış ve özgürlük ve insanlık aşıkları, namluları Türkiye'ye dönük bu tankların her birinin namlusuna birer gül takıverin! Yetsin artık, Mustafa Balbay, Emre Kongar hocanın da senin de çektikleri nedir be kardeşim. Bence önce isimlerinizi değiştiriniz, mesela, Emre Kongar, Demokratik Kongar olsun, Mustafa Balbay, Demokratik Balbay, oluversin! Demokrasi deyince ülkedeki bütün liberallerin hainlerin .ötü kalkıyor, havaya giriyorlar, önünüz arkanız açılsın, ishal olmuş gibi demokrasi sıçarsınız, sizi nihayet adam yerine koyanlar çıkıyor, ki 'Demokratik Kongar'ın isim babası Apo'nun elini öpmeyi de ihmal etmeyin!

Son durak, İmralı'ya uğrayın, insanlık ve özgürlük ve Demokratik Türkiye için verdiğiniz mücadeleyi bir güzel rapor edin ve adam orada on yıllardır kadınsız kalmış... Gözleri dönmüş. Niyeti bozmuş. Vallahi barış ve özgürlük demeyenin ırzına geçiyor! Artık geceli gündüzlü kaç gününüz yatakta geçer vallahi binbir gece masalı gibi, bilemem, hard pornoyu düşünün dünyanın en abaza Demokratik Apo'suyla!

Dönüşte, bir ülkeniz kalmışsa, Didim'den arkadaşlar bir bot ayarlamış, Aylan bebeğin cesedinin sahile vurduğu yerde... Sözcü, Cumhuriyet okuyucuları yanlış anlamasın diye hep birlikte İstiklal Marşı’nı söyler, botlara biner kaçarız, Allah Kerim, demokrasilerde çare tükenmez, öküz tükenmez, hain tükenmez, denizler tükenmez, sefillikler göçler işgaller iç savaşlar sayenizde Balbay, hiç tükenmez!

MUSTAFA BALBAY'IN HDP İLE İLGİLİ YAZISI