Eti İsrail malı mı? Eti kimin?

Dünya kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken İsrail-Filistin savaşı, her geçen gün daha büyük zulümlere sahne oluyor. Bu büyüyen savaşa ve hukuksuz eylemlere karşı hiçbir ülkenin müdahale etmemesi ise insanların bireysel boykotlarını beraberinde getirdi. Vatandaşlar bu konuda bilinçli davranabilmek için satın alacakları ürünlerin İsrail’e ait olup olmadığını kontrol ediyor. Farkında olmadan İsrail ürünleri tüketmemeye çalışan vatandaşlar firmaların hangi ülkelere ait olduğunu da sorguluyor. Peki, Eti İsrail malı mı? Eti kime ait ve nerede üretim yapıyor?

eti hangi ülkeye ait

7 Ekim 2023 tarihinde Hamas’ın Aksa Tufanı operasyonu ile başlayan İsrail-Filistin savaşı giderek büyüyor. Binlerce sivilin ölümüne yol açan savaş, sürgünlerle, ölümlerle, hastane bombardımanlarıyla devam ediyor. Refah’a ve diğer bölgelere yapılan saldırılara rağmen ülkelerin halen sessiz kalması muhtelif ülkelerin vatandaşlarını eylemlere teşvik ediyor. Hükümetlerin sessiz kaldığı bu pozisyonda vatandaşların eylemlerinden bazıları da İsrail’e ait ürünlerin boykot edilerek ekonomik protesto edilmesidir. Bu kapsamda vatandaşlar aldıkları ürünlerin İsrail’e ait olup olmadığını kontrol ediyor. Peki Eti İsrail malı mı? Eti kime ait ve üretimler nerede yapılıyor?

ETİ HANGİ ÜLKEYE AİT?

Türkiye’nin en köklü şirketlerinden birisi olan Eti 1962 yılında Eskişehir’de Firuz Kanatlı tarafından kurulmuştur. Bisküvi, kek, gofret, turta, kurabiye, bebek bisküvisi gibi ürünler üreten Eti’nin logosu olarak Hitit güneşidir.

“Capital En Beğenilen Şirketler” listesinde çikolata ve bisküvi sektöründe 2013-2014’te üst üste birinci seçilen Eti’nin büyük bir bölümü Ülker grubuna ait olup Yıldız Holding’in bir parçasıdır. Üretimini Türkiye’de yapan Eti; Türkiye’nin ilk glütensiz bisküvisi Pronot’u, ilk paketlenmiş turtası olan Turti’yi, ilk ıslak keki olan Browni’yi üreterek muhtelif ilklere imza atmıştır.

Eti İsrail malı mı? Eti kimin?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!