Etnik sömürü iş başında

Nihat Genç yazdı...

Etnik sömürü iş başında

Konya'da meydana gelen dehşet korkunç katliam sonrası kusuru hatası olsun olmasın devlet çok ciddi bir tedbir olarak emniyetinden muhtarına kadar kızağa çekilmeli.

Bu vahşi olayların şakası yoktur, aliydi veliydi diye kimsenin gözünün yaşına bakmayacaksın.

Çok ağır bu tür sosyal olaylara hakimi savcısı hükümeti kesinlikle sıfır töleransla yaklaşmalı!

Husumetin on yıldır sürmesi ve sürüncemesi ve kıvılcımlanacağı çok açık olmasına rağmen sürünceme bırakılması hem devlet hem millet olarak hepimizin üstünde çok ağır töhmettir!

Valisinden emniyetine hakimine muhtarına kadar husumeti görmezden gelen bu suçumuzu kabul etmek zorundayız!

Bu vahşi katliam devletimiz ve milletimiz için son derece 'hassas' bir olaydır!

Olay patlak verir vermez genel olarak basın ve medya soğukkanlılığını korumuş, kökenini bilmeden anlamadan olaya körükle gitmemiştir.

Ancak, bazı kanallar ve sosyal medya, yine çığırından çıkmış insanlık dışı sorumsuzca davranmış yangına benzinle koşmuştur.

Böyle vahşi trajik olayların 'şakası' yoktur, etnik kışkırtmanın 'özgürlük' hakları yoktur, etnik çatışmayı körüklemek gazlamak insanlık suçudur, etnik kışkırtmacıların yazıp çizmesinin 'demokrasiyle' hiç bir alakası yoktur!

HDP eş başkanı Mithat Sancar'ın (tweetleri) nihayet mal bulmuş mağribi gibi yangına benzinle koşması etnik milliyetçilerin beklentisi ve meşrebidir.

Etnik siyaset bu yüzden yasaklanmalı, ki Batılı her ülkede yasaktır.

Kürtler ya da Türkmenler'in ya da Boşnakların vs. sahibi koruyucusu anayasa ve hukuktur, PKK değil.

Etnik manyakların elinden 'etnik siyaset çırası' alınmalıdır.

Etnik terörden geçinip çoluk çocuğunun karnını etnik çatışmadan kazanan sayın Mithat Sancar! PKK'lı intihar bombacı Kızılay'da otobüs duraklarında yüzlerce insanımızı havaya uçurduğunda bu ülkede herkes eylemi yapan PKK'lıdır, dedi.

Kimse haşa 'Kürtler Türkler'i katletti' demedi, diyemez, diyene de bu toprağı dar ederiz.

Etnik kışkırtma için fırsat bu fırsat deyip alayınız elinizde benzin aportta bekliyorsunuz.

İşte insanlık için en tehlikeli yaratıklar bu memlekette parti başkanlığı yapabiliyor!

Kravat gömlek bile takabiliyorlar!

Etnik sömürü, etnik kışkırtma, etnik kaşıma, sosyal medyadan, parti sözcülerinin ağızlarından, tweetlerinden, mutlaka yasalarla düzenlenip alınmalıdır!

PKK ve HDP bir bölgenin insanlarını kendi 'mal'ı sanıyor ve mecliste dahi ağalık ve derebeylik dönemleri gibi 'köleleri'ymiş 'sahip-lord' gibi konuşuyorlar.

Etnik kıvılcım karşısında bu topraklarda yaşayan herkesin ağır insani sorumlulukları vardır.

Urfa Barosu'nun 'ırkçı saldırı' başlıklı bildirisinde 'ırkçı' kelimesi tasarlanarak kasten koyulmuş gözü dönmüş insanlık dışı azgın etnik milliyetçilerin kışkırtmasıdır!

Halk TV ekranlarında, Deniz Zeyrek adında Sözcü yazarının sorumsuzca ağzında 'etnik' lafı gezdirmesi sorumsuzluğun dik alasıdır.

Deniz Zeyrek denen Karslı gazeteci, sen ne sinsi bir mahlukmuşsun? Bu memleketin başına bela mısınız? On dakika sorumlu davranamaz mısınız? Böyle olsa dahi kamusal alanda böyle konuşulmayacağını bile bile ekrandan etnik lafı ederek neyin peşindesin!

Tam da böyle günlerde fonlanan beslenen gazeteciler fonlanma amaçlarına uygun başlıklar ve yorumlar yapıp etnik sömürüyü yine demokrasi özgürlük ve gazetecilik kisvesine gizliyorlar.

T 24 her iki haberinde de 'etnik kökenli' ibaresi kullanarak fonlanma amacına uygun haber ve yorumlar yapıyor.

Eren Keskin gibi etnik kışkırtmayı etnik terörü kurumsallaştıran afişe olmuş provokatörlerden bir de görüş alıyorlar.

Zaten t 24 sayfaları, bu ülkede Radikal Gazetesi'yle ve İnsan Hakları Derneği'yle, etnik sömürüyü kurumsallaştıran Tuğrul Eryılmaz'ın yazdığı yer! Halen Amazonlar'da izole kalmış medeniyet yüzü hiç görmemiş ilkel kavimler gibi Cihangir'i PKK'ya destek vermeyen sanatçı ve yazarlardan izole etmekle görevli ve geçimini hala etnik sömürüyle sağlıyor.

PKK'lı olmayan yazar ve sanatçıları insan yerine dahi koymayan bu Cihangir solcuları herhalde Konya'daki bu vahşi katliam sonrası bir etnik kıvılcım şüphesi görür görmez bayram etmeye başladılar!

Etnik sömürüyü kurumsallaştıran bu vahşi yaratıklar uzun bir dönem Tayyipçiydiler, çok uzun süre Fetö'nün kucağındaydılar ve hep Apo'ya inandılar.

İnanmadıkları tek şey Cumhuriyet!

Hukuk karşısında herkesin eşit olduğu Cumhuriyet bunların midesini kaldırıyor, fetöcüsü, İslamcısı, PKK'lısı alayının ortak nefret nişangahı Cumhuriyet!

Fonlandıkları amaca uygun Cumhuriyet dağılsın da kim dağıtırsa dağıtsın parçalansın da kim parçalarsa parçalansın, diyorlar!

Oysa Cumhuriyet size şunu söylüyor, sorumsuz yetkilileri kınayın suçlayın mahkeme edin, sessiz kalanların karşısına en ağır suçlamalarla çıkın, hakimleri valiyi emniyeti hata ve ihmallerinden dolayı sorguya ve hesaba çekin, hükümete karşı en ağır lafları söyleyin, ama, 'etnik, ırkçı' gibi provokatör kelimeleri asla kullanmayın!

Kardeşlerim, Güneydoğu'da kırk uzun yıldır aralıksız süren ve on binlerce insanın ölümüne yol açan PKK eylemlerinin öfkesi taşkınlığı bu toprakların büyük şehirlere arizi kasıtlı provokatör eylemler dışında bugüne kadar asla 'sıçramamıştır'.

Bu Türk Milleti'nin Anadolu'nun büyük insanlık başarısıdır!

Aynı sertlik ve yoğunlukta bir çatışma, Amerika ve Fransa ve İngiltere ve Almanya gibi gelişmiş dediğimiz ülkelerde dahi olsaydı hepsi çoktan iç savaş kaosuna gömülmüş olurdu!

Büyük şehirlere sıçramamasının sebebi bu topraklarda yaşayan herkes bunun bir PKK ve dış güçlerin oyunu olduğunu gayet iyi biliyor!

Tarihte ve bugün Kürtler bu toprakların her evi her sokağı her kurumundadır. Dünyada en yüksek karışma evlilik sosyal kaynama oranıyla iç içe geçmiştir.

Etnik kışkırtma bu yüzden bu kadar yaygın ve kökten kaynaşma ve karışma karşısında etnik milliyetçilerin tezgahına hiç gelmiyor!

Ağır çatışmalarla geçen kırk yıl bize gösterdi ki halkımızın metaneti siyasetten de partilerden köşe yazarlarından da ekranlardan da çok yüksektir!

Bir kez daha şunu anladık ki bugün bu topraklarda hala bir arada yaşayabiliyorsak bu güçlü yapıştırıcı birleştirici kaynaştırıcı kardeşlik iksirini halkımızın metanetine borçluyuz.

Bu kadar kışkırtmaya rağmen, bu kadar silaha rağmen, bu kadar sanatçı yazar pozu verip etnik sömürüden kazanç sağlanmasına rağmen, bu kadar hem insanları öldürüp hem de adına demokrasi özgürlük demelerine rağmen, bu toprakların iç çatışmayı sıfır oranında en aşağı düzeyde tutmasını ve halkımızın tarihten bugüne ırkçılık etnik nefretini hiç ama hiç bilmemesini yine halkımızın sağduyusuna tarihi kültürüne türkülerine bayramlarına gelinlerine iç içeliğine borçluyuz!

Kardeşlerim, bu ağırbaşlı metin ileri görüşlü kardeş halkımızın bu sabrı sayesinde bugün bu satırları yazabiliyor nefes alabiliyoruz!

Bu metin halkımızın feraseti bizi nice iç savaş provokasyonlarından kurtardı ve hala bir arada yaşatmaya devam ediyor.

Tarihlerin en vahşi terör örgütü PKK ve kırk uzun yıl bitmeyen kışkırtmalarına rağmen ve Amerikası Almanyası İngilteresi Fransası kırk uzun yıl iç savaşa körükle gidip tırlarla dolu silahlar taşımasına rağmen, bu halkın kardeşliğini bozamadılar.

O halde bu iç içelik bu kaynaşma bu birbiri içinde erimede Allah'ın ve milletimizin bir hayır duası var!

Etnik terör kırk uzun yıl tarihlerde görülmeyecek şiddette denendi ve başaramadılar!

Yani, etnik milliyetçiler ve azgın manyakları, tezgahlarını artık, Cumhuriyet'i hiç yaşamamış cumhuriyet terbiyesinden kültüründen hiç geçmemiş başka ülkelere kursunlar!

Yangın üstüne yangın felaket üstüne felaket yaşıyoruz, tek güvencemiz yine, asil Büyük Türk Milleti!

Sarayında on uçağı varken tarihin en güzel topraklarını cehenneme çeviren yangınlara tek uçak bulamayan bu islamcı iktidarı tabii ki indirinceye kadar en ağır eleştirilerle karşısına çıkacağız, ancak, etnik, ırkçı teröristlerin kumpası tezgahı gazıyla işbirliğiyle ittifakıyla asla ve asla hiç değil!