Etyen Mahçupyan hangi partiye katılıyor

featured

Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde danışmanlığını yürüten Etyen Mahçupyan’ın Davutoğlu’nun önümüzdeki günlerde kuracağı yeni partisinin kurucular kurulunda yer alacağı öğrenildi.

AKP’den istifasının ardından yeni parti çalışmalarını hızlandıran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan bir isim daha ortaya çıktı.

medyanotu.com’dan Serhat Ramay’ın aktarımına göre, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde danışmanlığını yürüten isimlerden eski Zaman gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan’ın yeni partinin kurucular kurulunda yer alacağı öğrenildi. Ramay, “Etyen Mahçupyan, Davutoğlu öncülüğünde kurulacak yeni partinin kurucular kurulunda” ifadelerini kullandı.

Etyen Mahçupyan geçen sene yazdığı yazıda şu ifadeleri kullanmıştı:

Bugün çok farklı bir tablo ile karşı karşıyayız… AK Parti’nin 2016 başından itibaren sergilediği tutum her üç ölçütü de anlamsızlaştırdı. Bir, Erdoğan yönetiminde keyfiliği öne çıkaran tek adam idaresi ve onunla birlikte gelen oportünist kültür, alternatiflerin kalitesini önemsiz kıldı. Ülkenin acil ihtiyacı ‘normalin’ geri gelmesi ya da ‘normale’ geri dönülmesi olarak betimlenebilir hale geldi. İki, ‘yeni’ AK Parti’nin kuruluş ilkelerine, kadrolarına ve ahlaki tercih kalıplarına dönme ihtimali kalmadı. Ve üç, ‘yeni’ AK Parti iktidar sorumluluğunu muhafazakar siyaseti uzun vadede meşru kılacak ve iktidarda tutacak şekilde kullanmayıp, kısa vadeli bireysel ve kimliksel kaprislere kurban etti.

Etyen Mahçupyan hangi partiye katılıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Aynı Sn. Mahçupyan “ Hukuk ona atfedilen siyaset dışı veya üstü bir role sahip değil ve olamaz da. Hukukun gerçekten hakem olabilmesi siyasetin onu bir ‘birlikte yaşama zemini’ olarak oluşturabilmesine bağlı… Eğer siyaset demokrasi üretebilirse, hukuk da onun parçası olarak demokrasiyi işleten bir zemin oluşturabilir. Bu nedenle kritik dönüşüm dönemlerinde toplumlar yüzlerini hukuka değil siyasete çevirirler. Çünkü var olan hukuk geçmişe aitken geleceği üretecek olan siyasettir.” demişti. Ergenekon-Balyoz kumpasları sırasında AKP/Cemaat’in en saygıdeğer entellektüeli olarak mahkemelerdeki hukuksuzluklar sorulduğunda “olağanüstü dönemlerde üniversal hukuk kurallarının dışına çıkılarak olağanüstü hukuk uygulanabilir” demişti. Maalesef bu söylem son zamanlarda bazen bizim burada ama çoğunlukla Perinçek-i bendi tarikatının medyasında aynı şekilde dile getirilmektedir. Soru şu; aydınlar hangi durumlarda kendileri hiçbir yükümlülük altına girmeden etik değerler dışına çıkabilirler veya çıkabilmeliler mi?

  Cevapla
 2. Hayırlı işler…

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Melanet ordusu gibi. Tükenmiyorlar. Kötünün alternatifi kötü!

  Cevapla
 4. bu adamın aklına ihtiyscınızmı var türklerden akıllı siyasetçi kalmadımı yazıklar oldun size

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!