Everest Yayınları’ndan ‘Azra Kohen’ açıklaması

Yazar Azra Kohen’in sosyal medya hesabından Filistin’le ilgili bir takipçinin yorumuna verdiği skandal yanıtı gündem oldu. Gelen tepkiler üzerine Kohen'in kitaplarını basan Everest Yayınları açıklama yaptı. "Bu büyük insanlık suçunu meşrulaştıran ya da öven hiç kimsenin yayın grubumuz bünyesinde yer alamayacağını kamuoyunun bilmesini isteriz" denilen açıklamada, Azra Kohen'in adı anılmadı.

featured

‘Fi’,’Çi’,’Pi’ adlı diziye de uyarlanan kitap serisinin yazarı Azra Kohen’in, İsrail’in pazar gecesi Refah’ın batısındaki Tel el Sultan mülteci kampına düzenlediği bombardımanda çoğu kadın ve çocuk 45 Filistinliyi çadırlarında yakarak öldürmesinin ardından yaptığı yorum, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Kohen, İsrail’in Refah’ta sivillerin kaldığı çadırları bombalaması konusunda kınama paylaşım yapmamasını eleştiren bir takipçisine yanıt olarak şöyle yazdı:

“Kendi yavrusunu bombanın atılacağı megafonla 3 saat önceden duyurulan ve bas bas çağırılan yere götürüp bombanın atılacağı yere oturtup köşeye geçip videosunu çekebilecek içerikte olan herkesin yok olmasını diliyorum! Ve o çocukların kurtarılması için her gün dua ediyorum onları bomba bölgesine videolarını çekmek için koyan o iğrenç yaratıklardan kurtarılmaları için. Yavrusunu koruyamayan yem eden hiçbir kimse yaşamı hak etmiyor!”

thumbnail
İlişkili Haber

Azra Kohen’den skandal ‘Filistin’ sözleri… Soykırıma böyle kılıf buldu

YAYINEVİ YAZAR LİSTESİNDEN ÇIKARDI

Azra Kohen’in kitaplarını basan Everest Yayınları, gelen tepkiler Kohen’i yazar listesinden çıkararak, kitaplarını internet sitesinden kaldırdı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan yayınevi, “Filistin halkına uygulanan soykırımı lanetliyoruz. En zalim silahlarla, başta çocuklara ve kadınlara olmak üzere, tüm Filistin halkına uygulanan bu durum insanlık suçudur. Bütün yazarlarımızın da, en ufak bir ama, fakat olmaksızın bizimle aynı görüşte olduğuna inanıyoruz. Bu konuda, bu büyük insanlık suçunu meşrulaştıran ya da öven hiç kimsenin yayın grubumuz bünyesinde yer alamayacağını kamuoyunun bilmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

Everest Yayınları’nın Azra Kohen’in adını anmaması dikkat çekti.

Everest Yayınları’ndan ‘Azra Kohen’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Everest bir açıklama olmuş teşekkür ederiz.İsmi anılmayan?Anılsa kaç yazar!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!