Eylem Tok ve oğlu Mısır’a kaçmıştı… Türkiye’nin konuştuğu kazanın tutanağı ortaya çıktı

Yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C.'nin karıştığı ölümlü kazada olay yerine ilk giden polislerin hazırladığı tutanak ortaya çıktı. 

featured

Eyüpsultan’da kullandığı arabayla yol kenarındaki ATV tipi araçlara çarparak bir kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olduktan sonra yazar olan annesi Eylem Tok’un Mısır’a kaçırdığı 17 yaşındaki T.C.’nin karıştığı kazayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre; Türkiye’nin konuştuğu kazada, olay yerine ilk giden polislerin hazırladığı tutanağın eksik olduğu görüldü. Maddi hasarlı kazalarda bile krokiyle kaza anlatılırken, ölen ve yaralananların olduğu bir kazada en ufak bir ayrıntıya yer verilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

‘KUSUR DAĞILIMI YAPILAMADI’

Kaza tutanağında özetle şu ifadelere yer verildi:

“01.03.2024 günü saat 23.30 sıralarında haber merkezi anonsu üzerine Davutpaşa yolu üzerindeki belirtilen konuma gidildiğinde kaza yerinde 34 PLA 320 plakalı, 34 DJD 284 plakalı, bir plakasız olmak üzere üç adet arazi aracı ve 34 EGG 06 plakalı bir adet otomobil olmak üzere dört aracın kazaya karıştığı tespit edilmiştir. 34 EGG 06 plakalı araç sürücüsü firar ettiği tespit edilmiş, kazaya karışan beş adet yaralının isimleri; İbrahim Gümüş, Tahsin Arslan, Süleyman Keçeci, Oğuz Murat Aci, Hasan Topal. Bu kazanın oluşumunda otomobil sürücüsünün firar etmesi, arazi araçlarının sürücü ve yolcuların tespit edilememesi, kaza yerinde görüntü kaydı olmaması ve kazanın nasıl gerçekleştiğine dair herhangi bir iz ve emare olmaması sebebiyle kusur dağılımı yapılamamıştır.”

‘KAZA TUTANAĞI BİRAZ SORUNLU OLMUŞ’

Emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, kaza sonrası polislerin hazırladığı kaza tutanağının sanki maddi hasarlı trafik kazası gibi tutulduğunu söyledi.

Kaza tutanağında ayrıntıların olmadığını söyleyen Erdin, şöyle konuştu:

“Kaza tutanağı normal hasarlı bir kaza gibi tutulmuş. Ayrıntı yok. Kazayla ilgili en ufak detay yok. Normal bir hasarlı trafik kazasında bile olay yeri krokisi çiziliyor. Kazaya karışan araç ile ATV araçlarının olay yerindeki görüntüleri bir kere bu kazanın çok şiddetli olduğunu gösteriyor. ATV araçlarına şiddetli çarpılmış. İçeri doğru hasar almışlar. Vuran araç da çok sağlam olmasına rağmen ön tarafı çarpmadan dolayı çok hasar almış. Bu şiddetli kaza fotoğraflarını gördükten sonra tutulan kaza tutanağı biraz sorunlu olmuş. Kaza tutanağında kusur oranı yapamayabilirler ancak gördüklerini yazmaları gerekiyordu. Birincisi fren izi olup olmadığı yazılmalıydı. Araçların hangi bölgelerinin hasarlı olduğu tutanağa geçirmeliydi. Kaza yerinde araçların birbirlerine olan mesafeleri de yine raporda olmayan önemli bir detay. Bu davaya şimdi acilen bilirkişi atanması gerekiyor. Kusur oranları belirlenip raporun detaylı bir şekilde yargılamayı yapacak savcılığa gönderilmesi gerekiyor.

‘BAZI ANNELER KENDİ ÇOCUKLARINI DÜŞÜNÜYOR’

Kazada hayatını kaybeden Murat Acı’nın babası Özer Acı, ‘Çarpan araç, son model araç. Neden bilmiyorum çocuk çok hızlı mıydı? Yarış mı yapıyorlardı? Ama sonuçta ateş bizim ocağımıza düştü. Benim yüreğim yanıyor. Benim ailemin yüreği yanıyor. Ben o yaştaki çocukları hep kendi evladım gibi biliyorum. Yani ne yazık ki bazı anneler sadece kendi çocuklarını düşünüyor. Benim çocuğuma veya orada diğer yararlı çocuklara yardım etmiyorlar. Görgü tanıkları var. İlk kaza anında gelenler var. Kazayı gören görgü tanığı, ‘Ben oraya vardığımda çocuklar araçlardan yeni iniyordu. Ben Oğuz abimin yanına gidip, yukarı baktığımda çocuk mucuk yoktu’ dedi. Hepsi kaçmıştı ama annesi çocuğu oradan mı aldı, yoldan mı aldı onu ben de bilmiyorum.”

thumbnail
İlişkili Haber

Oğlunu Mısır’a kaçıran Eylem Tok’tan ‘pes’ dedirten açıklama: ‘Türkiye’ye dönüş’ sorusuna yanıt verdi

KIRMIZI BÜLTEN TALEBİ

Öte yandan 1 kişinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C ve annesi Eylem Tok için kırmızı bülten talebi hazırlanarak Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 sıralarında İstanbul Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi’nde meydana gelmişti. 3 ATV motoru ile geziye çıkan Oğuz Murat Acı (29), Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25), İbrahim Gümüş (27), motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durdu.

Evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilendi. O sırada aynı yönde seyir halinde olan T.C.’nin (17) yönetimindeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarparak sulama kanalına düşmüştü. Kazada Oğuz Murat Acı olay yerinde hayatını kaybederken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş yaralanmıştı.

Kazadan sonra T.C’nin annesini arayıp yardım istediği, olay yerine gelen ünlü yazar Eylem Tok oğlunu kendi aracına alarak kaçtığı tespit edilmişti. Kazaya karışan lüks cip ise olay yerinde bırakıldı. Polisin çalışması sonucu, anne Eylem Tok’un, yaşı tutmadığı için ehliyeti olmayan oğlu T.C.’yi de alarak gece 02.00’de havalimanına gittiği, oradan Mısır’a kaçtıkları belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca anne ve oğlunun ifadelerinin alınması için yakalama kararı çıkarmıştı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu için kırmızı bülten çıkardıklarını açıklamıştı.

Eylem Tok ve oğlu Mısır’a kaçmıştı… Türkiye’nin konuştuğu kazanın tutanağı ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. tutanagi degistirmislerdir.

  2. Bu dişi sıyırdı.Devletle pazarlık yapıyor iyi mi?Katil oğlunun yanında bu kadına anayasal düzeni,kanunları ve kamu faydasını sekteye uğratmak yok saymaktan da dava açılmalı.Bence hapiste çiçek gibi açar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!