EYT tartışmasından ‘Kılıçdaroğlu’nun adaylığı’ çıktı

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu EYT düzenlemesini görüşmek için toplandı. Toplantıda AKP ve MHP vekilleri arasında çıkan 'EYT' gerginliğinde dikkat çeken bir diyalog yaşandı. AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, "Kılıçdaroğlu'nun sözü geçiyorsa önce aday olsun." derken; CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, "Aday olacak zaten" yanıtını verdi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun altılı masanın adayının 13 Şubat’ta açıklanacağını duyurmasıyla alevlenen ‘aday’ tartışması, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna da taşındı. Altılı masanın adayının Kılıçdaroğlu olacağı iddiaları gündemdeki yerini korurken, EYT görüşmeleri sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında dikkat çeken bir diyalog yaşandı.

CHP milletvekilleri, görüşmelere geçilmeden önce, EYT’lilerin mağdur olmaya devam ettiğini öne sürerek, düzenlemenin “prim gün sayısı mağduru”, “çıraklık ve stajyerlik mağduru” ile “deprem mağduru” ortaya çıkaracağını dile getirdi ve teklifin kapsamının genişletilmesini istedi.

‘TRİBÜNLERE OYNUYORSUNUZ’

AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Önce Genel Başkanınızın, CHP’li belediyelerden işçi çıkarılmayacağına ilişkin sözlerinin arkasında durun. Tribünlere oynuyorsunuz.” dedi. AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ise “Sizin ‘millet’ diye bir derdiniz yok, sadece şov yapıyorsunuz. Bu ülke şov yapanla iş yapanı çok iyi bilir.” ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZÜ GEÇİYORSA ADAY OLSUN’

Bunun üzerine, AKP ile CHP milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in, “Kemal Kılıçdaroğlu söylüyor, siz yapıyorsunuz” demesi üzerine AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Kılıçdaroğlu’nun sözü geçiyorsa önce aday olsun.” karşılığını verdi.

Girgin, “Aday olacak zaten” derken, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise “15 Şubat’tan sonra görürsünüz.” ifadesini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

EYT, Genel Kurul gündemine geliyor

EYT tartışmasından ‘Kılıçdaroğlu’nun adaylığı’ çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. KK’nın adaylığını en az KK kadar istiyor RTE, tabii ki sevdiğinden değil kendinin seçilmesi için tek umudu bu.

  2. Zaten Akp nin de adayıdır,Kılıçdaroğlu..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!