EYT karmaşası… Heyecanlandıran ’15 Ocak’ haberi yalanlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye dayandırılacak servis edilen "EYT'nin 15 Ocak'ta yürürlüğe girmesi için hazırlık yapılıyor" haberlerine bakanlık kaynaklarından yalanlama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da “EYT uygulama takvimi TBMM tarafından belirlenecektir" duyurusu yaptı.

featured

Milyonların merakla beklediği düzenleme için süreç devam ederken, bugün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye dayandırılacak “EYT’nin 15 Ocak’ta yürürlüğe girmesi için hazırlık yapılıyor” şeklinde bir haber servis edildi. Büyük heyecana neden olan bu haberle ilgili çok geçmeden bakanlık kaynaklarından bir açıklama yapıldı ve iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

‘BAKANIMIZIN BÖYLE BİR AÇIKLAMASI OLMAMIŞTIR’

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün kamuoyunda paylaşıldığı üzere, Eyt’nin yürürlüğe gireceğe tarihe ilişkin Sayın Bakanımızın bir açıklaması olmamıştır. Bu yönde basında çıkan haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

BAKANLIK: EYT TAKVİMİ TBMM TARAFINDAN BELİRLENECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan da emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yapılacak düzenlemeyle ilgili farklı bir açıklama geldi.

Yazılı açıklamada, “Bakanlığımız emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak düzenleme konusunda başta işçi ve işveren örgütleri olmak üzere odalar ve diğer ilgili sivil kuruluşlarla sürdüğü görüşmeleri tamamladıktan sonra çalışmaya nihai halini verip TBMM’ye sunacak ve uygulama takvimi TBMM tarafından belirlenecektir” denildi.

EYT karmaşası… Heyecanlandıran ’15 Ocak’ haberi yalanlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!