Faik Öztrak, gönlündeki cumhurbaşkanı adayını açıkladı

featured

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, katıldığı canlı yayında, 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istediğini söyledi.

Katıldığı bir canlı yayında seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gönlünden geçen adayı açıkladı.

KRT TV canlı yayınında konuşan Öztrak, “Bana sorarsanız ben kendi genel başkanımı orada görmek isterim. Parti Sözcüsü olarak konuşmuyorum, sadece Faik Öztrak olarak ben orada genel başkanımı görmek isterim” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU BELEDİYE BAŞKANLARINA KAPIYI KAPATMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediyeleri kaybedemeyiz” diyerek adaylık için adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a kapıyı kapatmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, katıldığı bir törende, adaylık için İmamoğlu’nu işaret ederek, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde lazımsınız.” demişti.

Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na adaylık yolunu kapamasının ardından parti içinde ‘Ekremci’ ve ‘Kemalci’ ayrılığının kendini belli ettiğini ve Kılıçdaroğlu’nun “trolleri” açıkladığı konuşmasının kaydedildiği otel odasının fotoğrafının Ekremciler tarafından servis edildiği iddia edilmişti.

thumbnail
İlgili haber
O fotoğrafın arkasındaki kavga

‘BU LAFLARIN KIYMETİHARBİYESİ YOK’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu ülkeye demokrasi gelecekse yolu Diyarbakır’dan geçer” sözlerini eleştiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, “Biz olmasak mesela CHP ne kadar oy alabiliyor Cumhur İttifakı’ndan” demişti.

Söz konusu gelişmeleri geçtiğimiz hafta TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Hepimizin farklı değerlendirmeleri olabilir.” diyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bu akşam katıldığı yayınında ise daha sert konuştu.

İYİ Parti ile aralarının ‘gayet iyi’ olduğunu söyleyen Öztrak, “Herkes ‘biz olmasaydık’ edebiyatını yapabilir. Bu lafların kıymetiharbiyesi yoktur” ifadelerini kullandı.

Öztrak konuya ilişkin şunları söyledi:

“Aramızda soğuk rüzgar esmiyor. Sonuç itibarıyla Millet İttifakı rejimi değiştirmek için bir araya gelmiş partilerden oluşan ittifak. İttifakı oluşturan partilerin içinde kendine has, kendine özel fikirleri olabilir. Biz olmasaydık şöyle olurdu, böyle olurdu… Bunların kıymetiharbiyesi yok. Kıymetiharbiyesi olan tek şey büyük amaç etrafında Türkiye’ye sandıkla demokrasiyi getirmek”

Faik Öztrak, gönlündeki cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 ay önce

  Biz o kapıyı sizlere çoktan kapadık, dervişin çırağı.

 2. 5 ay önce

  Çokta umurumuzdaydı!

 3. 5 ay önce

  Kilictaroglunun verdigi zararlar bunlara yetmiyor bir de gelecegimizi yakmaya calisiyorlar yaziklar olsun!

 4. 5 ay önce

  Yahu ne bu haliniz romantik romantik takılıyorsunuz.Gönlümden geçen, kalbimin kaydığı.Hızlı olun çabuk olun memleket elden gidiyor be.Size o kadar milletvekili maaşı veren bu halka ihanet etmeyin oyalanmayın,gerekirse sokağa inin,biz batmak istemiyoruz.Batarsak sizleri de batırırız.20 senedir uyuduğunuz yetmedi mi?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!