Fatih Altaylı: Aranan kan bulundu

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, şarkıcı Gülşen'in tutuklanmasın değerlendirdiği yazısında "Toplumsal gerilim, din üzerinden kutuplaşma, mütedeyyin kitleyi din elden gidiyor, siyasal İslam karşıtlarını ise şeriat geliyor diye kamplaştıracak bir olay lazımdı" ifadelerini kullandı.

featured

Fatih Altaylı, şarkıcı Gülşen’in aylar önce kemancısına yaptığı bir şakayı hakaret varmış gibi aylar sonra gündeme getirip linç edildiğini belirterek, “Dediğim gibi kolay lokma idi. Dediğim gibi zaten çoktan toplum dışı ilan edilmişti. Önce gözaltına aldılar. Sonra tutukladılar. Sanki delilleri karartma ihtimali varmış gibi. Oysa yapılması gereken belli idi. İfadeye çağırırsın. Gelmezse ihzar çıkarırsın. Mevcutlu getirirsin. İfadesini alırsın. Mahkeme uygun görürse yargılamaya başlarsın. Suçlandığı suçun cezasının üst sınırı da 3 yıl olduğu için zaten mecburen tutuksuz yargılarsın.” diye yazdı.

‘ÖLÜMLE TEHDİT EDEN HOKKABAZLARI GÖRMEZDEN GELEN YARGI’

Millete kin ve düşmanlığın pompalayan “imam”ların ibadetini eksik yapanları ölümle tehdit eden “hokkabazlar”ı görmezden gelen yargının kendisine “emredileni” yaptığını savunan Altaylı, “Aslında tüm bu olan biten için “Aranan kan bulundu” demek de doğru olur. Toplumsal gerilim, din üzerinden kutuplaşma, mütedeyyin kitleyi din elden gidiyor, siyasal İslam karşıtlarını ise şeriat geliyor diye kamplaştıracak bir olay lazımdı. Bulundu. Şimdi üzerinde tepinecekler belli ki! Bu berbat gelişmenin tek olumlu tarafı dün geceki Fenerbahçe tribünleriydi. Kutluyorum onları.” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı: Aranan kan bulundu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!