Fatih Altaylı: Türkiye’yi Suriye’ye savaşsız kaybettik

featured

Gazeteci Fatih Altaylı Habertürk ekranlarında yayınlanan ‘TekeTek’ programında Suriyeli mültecilerle ilgili yaptığı “Türkiye’yi Suriye’ye savaşsız kaybettik. 4 milyon askerle gelip Türkiye’yi esir almış gibi görünüyorlar” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı’nın Habertürk ekranlarında sunduğu ‘TekeTek’ programında koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler tartışıldı. Suriyelilerin koronavirüs tedbirlerinden muaf olmasına tepki gösteren Altaylı şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin sahibi onlar biz misafir gibiyiz. Yakında bizi atacaklar öyle bir hal var ortada çünkü son derece özgürler, hiçbir konuda hükümlülükleri yok. Hesap verme durumları yok, yasak onları bağlamıyor bizi bağlıyor. Açık söylemek gerekirse biz Türkiye’yi Suriye’ye savaşsız kaybettik diyebilirim. 4 milyon askerle gelip Türkiye’yi şu anda esir almış vaziyette görünüyorlar. Baktığımızda ortaya çıkan tablo bu. Sağlık hizmetleri onlara bedava, Türk vatandaşına değil, sokaklar Türk vatandaşına yasak şu anda onlara değil, ellerini kollarını sallayarak girip çıkabiliyorlar kimse onlara bir şey sormuyor. Ne yazık ki durum bu. Buna karşı da bir şey yapılması lazım. Meclis kürsülerinden bağırmakla olmuyor bu işler, bir şeyler yapılması lazım.”

Altaylı’nın açıklamalarına tepki gösteren Mülteci Hakları Derneği, “Gazeteci Fatih Altaylı’nın özel bir televizyon kanalında sarfettiği, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, mültecileri açıkça hedef gösteren ve gerçeği yansıtmayan açıklamaları nedeniyle dernek olarak savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Fatih Altaylı: Türkiye’yi Suriye’ye savaşsız kaybettik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!