Fatih Altaylı’dan Hulusi Akar’ın o sözlerine tepki

Gazeteci Fatih Altaylı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın "9 milyon Suriyeli kardeşimizin hayatını kolaylaştırıyoruz" şeklinde bir demeç vermesine inanamadığını söyledi.

featured

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “Biz Türkiye ve Suriye’de 9 milyon Suriyeli kardeşimizin hayatını kolaylaştırıyoruz” şeklindeki ifadesini eleştirdi.

Söz konusu demeç karşısında gözlerine inanamadığını, ‘muhalif basının abarttığını’ düşünerek iktidara yakın kuruluşlara baktığını belirten Altaylı, “Açtım Anadolu Ajansı’nı. İnanamadım. Demiş. Hem de Anadolu Ajansı’nın editör masasına konuk olmuş, orada söylemiş” ifadesini kullandı; ardından şunları kaydetti:

“Yine inanmadım. ‘Anadolu Ajansı’nı hacklemiş olabilirler’ dedim. İktidarın bir başka güvenilir haber kaynağına yöneldim. TRT Haber’e baktım. Aaaa. Vallahi de demiş, billahi de demiş. 

‘İNŞALLAH YARIN ÖBÜR GÜN ‘ZATEN O DA O MAKAMA LİYAKATLE GELMEMİŞTİ’ DEMEZLER’

Tam ‘Türk vatandaşlarının oylarıyla seçilip, Suriyelilerin hayatını kolaylaştırmak da neyin nesi. Suriyelilerin hayatını kolaylaştırmak uğruna bizim hayatlarımızı perişan ettiniz’ diye yazacaktım ki, hatırladım. Zaten seçilmedi. Atandı.

O atamayı yapanlar, inşallah yarın öbür gün ‘Zaten o da, o makama liyakatle gelmemişti’ demezler.”

Fatih Altaylı’dan Hulusi Akar’ın o sözlerine tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Yaşa sen FATİH ALTAYLI.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!