‘Fatih Erbakan-Adnan Oktar’ ilişkisini eski Saadet lideri Kamalak’a sorduk… Milli Görüş bu sözleri konuşacak

Veryansın Tv, Adnan Oktar Suç Örgütü’nün çökertilmesinde büyük rol oynayan Özkan Mamati’nin ‘Fatih Erbakan, Saadet Partisi’nin başına geçmek için Adnan Oktar’dan yardım istedi’ iddiasını dönemin Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’a sordu. Kamalak “Benim bir şey söylemem gerekmez. Kamuoyuna yansımış durumda.” dedi.

featured

ERAY ÇELEBİ/ VERYANSIN TV

Adnan Oktar Suç Örgütü’nden ayrıldıktan sonra örgütün çökmesinde büyük rol oynayan Özkan Mamati’nin Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’la ilgili iddiaları tartışılıyor.

Veryansın Tv canlı yayınına katılan Mamati, örgütün siyasi bağını anlatmış, Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi’nin başına geçmek için Adnan Oktar’dan yardım istediğini öne sürmüştü.

Veryansın Tv iddiayı dönemin Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak’a sordu.

Kamalak’ın “Benim bir şey söylemem gerekmez. Kamuoyuna yansımış durumda.” ifadeleri dikkat çekti.

Veryansın Tv’nin sorularını ve Kamalak’ı yanıtlarını aynen yayınlıyoruz;

Soru: Fatih Erbakan’ın Adnan Oktar’la ilişkisi tartışılıyor. Eski örgüt üyesi Özkan Mamati, Fatih Erbakan’ın Mustafa Kamalak’ı genel başkanlıktan uzaklaştırmak için Adnan Oktar’dan yardım istediğini söyledi. Bu iddialarla ilgili açıklama yapacak mısınız?

Mustafa Kamalak: Benim bir şey söylemem gerekmez. Kamuoyuna yansımış durumda. Kendisine selametler dilerim, Fatih Bey’e muhabbetlerimi iletin.

Soru: Fatih Erbakan’ın Adnan Oktar’dan yardım istediği dönemde siz genel başkandınız. Sizi görevinizden uzaklaştırmak istediği ve Adnan Oktar’la ilişki kurduğu iddiası ciddi bir iddia. Yanıtınız bu kadar mı?

Mustafa Kamalak: Adnan Oktar bir Yahudi olduğunu, siyonist olduğunu bizzat kendisi açıkladı. Benim bir şey söylemem gerekmez.“

Kamalak’ın sözlerine Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi’nden bir açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu.

NE OLMUŞTU?

Geçmişte Adnan Oktar Suç Örgütü içerisinde yer alan Özkan Mamati, Veryansın Tv canlı yayınında örgütün siyasi partilerle bağını anlatmıştı.

Fatih Erbakan’ın Adnan Oktar’la görüşmesinde Saadet Partisi’nin başına geçmek için Oktar’dan yardım istediğini belirten Mamati, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yeniden Refah’tan bahsedebilirim mesela… Size bir şey söyleyeyim, bir kişi var: Genel Başkan! Onlar bu konuyu kavram karmaşası yaparak anlatmaya çalışıyor. Erbakan, operasyondan önce de Adnan Oktar’la görüştü. Benim yanımda görüştü. Ben gördüm görüşürken. Kendisi o dönem Saadet Partisi’nin başındaki kişinin Saadet Partisi’nden gönderilmesi ve kendisinin Saadet Partisi’nin başına geçmesi için Adnan Oktar’dan yardım istedi. Ben canlı, fiziki olarak oradaydım. Operasyon oldu, operasyondan sonra “Kaset mi var? Nerede bu kasetler?” Sanki kaset olsa da onlara gönderecekmiş gibi. Sanki bir hukuki delil varmış da, incelemiş gibi videolar çekip destekte bulundu. Sonra yetmedi, Candaş Tolga Işık’ın televizyonunda kitaplarını savunmaya kalktı.” dedi.

Yayının tamamını izlemek için tıklayın:

‘Fatih Erbakan-Adnan Oktar’ ilişkisini eski Saadet lideri Kamalak’a sorduk… Milli Görüş bu sözleri konuşacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Dilsiz seytan olmayin. asil taraf olarak senin birsey demen gerekir. Dogrunun yaninda durman gerekir, seytani ifsa etmen gerekir. Bunlarin muslumanlik bu kadar. Sorsan hepsi cennetlik.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!