Fatih Erbakan ‘ittifak’ kararını açıkladı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yapılan görüşmelerin ardından ittifak kararını açıkladı. Erbakan, AKP ile görüşmelerinde adil bir öneri almadıklarını belirterek işbirliği yapmayacaklarını duyurdu.

featured

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yerel seçimler öncesinde partisinin ittifak kararını açıkladı.

“Teşkilatlarımız ittifak yapmamızı istemiyor” diyen Erbakan, AKP ile ittifak yapmayacaklarını ve bir beka meselesi olarak görmedikleri 31 Mart’taki seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı.

Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP ile yaptıkları ittifakı hatırlatarak ”Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır.” diye konuştu.

Milletin bu seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nin ittifak yapmasını istemediğini söyleyen Erbakan ”İkinci teşkilatlarımız yer almamızı istemiyor. Bu seçimde teşkilatların yüzde 95’i istemiyor.” ifadesini kullandı.

‘KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ’

Fatih Erbakan şöyle devam etti:

”Parti olarak bu seçimlere biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminde olduğu gibi bir beka seçimi olarak bakmıyoruz. Beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz. AK Parti heyetinin partimize bizlere adil ve dengeli bir teklifle gelmediğini görmüş bulunmaktayız. Bu sebepler nedeniyle 31 Mart seçimlerinde herhangi ittifak yapmamak; Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızı gösterme yönünde karar almış bulunuyoruz. Adaylarımızı 10 Şubat’ta Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapacağımız aday tanıtım programımızda inşallah ilan edeceğiz.”

Fatih Erbakan ‘ittifak’ kararını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!