Fatih Portakal ‘yüzde 99.9’ diyerek ‘Altılı Masa’nın adayını tahmin etti

Gazeteci Fatih Portakal, "Ankara'da kaldığım 2-3 saatlik süreç bana yetti. Eğer 6'lı Masa'nın adayı 6 liderden biri olacaksa net bir şekilde o isim Kemal Kılıçdaroğlu" dedi.

featured

Altılı Masa’nın dün açıkladığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi, “muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kim olacak” sorusunu yeniden gündeme getirdi.

CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti (DP) ve Saadet Partisi’nden (SP) oluşan 6’lı masanın dünkü etkinliğine katılan gazeteci Fatih Portakal, cumhurbaşkanı adayı için ne düşündüğünü açıkladı.

Youtube kanalından yayın yapan Portakal, Altılı Masa’nın adayı için şu ifadeleri kullandı:

“Dün açıklanan 6’lı masanın anayasa taslağında 7 yıl süre sonunda cumhurbaşkanı olan kişi bir daha siyasete dönmeyecek denildi. Ben size hemen elenenleri sayıyorum.”
Ekrem İmamoğlu. İmamoğlu daha 54 yaşında. Cumhurbaşkanlığına adaylığını koydu diyelim. 7 yıl yaptı, 61 yaşında, daha sonra siyasete dönemiyor. 54 yaşındaki adamın siyasette hedefi vardır. Ekrem İmamoğlu elendi.”
“Masa’dan Ali Babacan elendi. Babacan daha 55 yaşında. Daha siyasette önü çok açık. Bizi yönetecek insanlardan biri.”
Ahmet Davutoğlu. Daha 63 yaşında. İleride bizi yönetebilecek yaşta.”
Meral Akşener 66 yaşında. O da ileride bizi yönetecek yaşta. O da zaten ‘Başbakan olacağım’ diyor.”

“Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal ‘Aday Altılı Masa’nın içerisinden çıkacak’ demişti. Ben bu cümleye baktığımdan altı liderin içerisinden çıkacağını hissediyorum. Ben 6 liderden biri seçilecek diye anladım.

Gültekin Uysal da daha 46 yaşında. O da elendi.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylık ihtimalini de değerlendiren Portakal, “Mansur Yavaş daha 66 yaşında. Kilit parti HDP’den ambargolu bir isim. Hem yaş tutmuyor, hem de HDP seçmeni içinde sempatisi yok” dedi.
“Geriye Temel Karamollaoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu kaldı. Karamollaoğlu 81 yaşında, Kılıçdaroğlu 73 yaşında.”
Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kış saati’ videosunu izleten Portakal, siyasi mesajları hep kendisinin verdiğini ve ‘ben’ dediğini söyledi.

Fatih Portakal ‘yüzde 99.9’ diyerek ‘Altılı Masa’nın adayını tahmin etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Desenize Tayyip Erdoğan 2023 te tekrar seçilecek

 2. 2 ay önce

  Ofli Hoca’yı aday gösteriyorum. Daha muhafazakarını bulamazsın. Ülkenin her kesimiyle anlaşır.

  • 2 hafta önce

   Yok bu şu yaşta yok öbürü bilmem ne yaşta böyle aday tahmini mi yapılır kim 7 yıl cumhur başkanlığı yapıp da bir daha siyasete giremiyecek bizim umrumuzda değil ama sizin umrunuzda bakıyoruz da böyle şeyleri düşündüğünüze göre halk da umrunuzda değil bizde kimlere Umut bağlıyoruz biran önce yönetimi ele alalım sonrasının bir şekilde üstünde geliriz demiyorlar önce halkımızı düşünelim demiyorlar şu mantığa bak ya isterseniz o piti piti yapın hııı. Eğer Kılıçdaroğlu aday olursa sizin kazanmanız bırakın zoru imkansız olur.

   Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!