Fatih Portakal’a göre ‘Tarikat ve cemaatler kapansın’ demek ülke gerçeğine uymuyormuş

featured

Enes Kara’nın intiharının akabinde tarikat ve cemaat yurtlarına müsaade edilmesine yönelik reaksiyonlar sürerken Fatih Portakal da tartışmaya dahil oldu.

Genç Enes Kara’nın ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskı sonucu intihar etmesi Türkiye’nin gündemine oturdu.

Bu yurtlarda yaşananlar tartışılmaya başlarken, tarikat ve cemaatlerin kapatılması da yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

Gazeteci Fatih Portakal’dan ise konuyla ilgili ilginç bir yorum geldi. Portakal, zaten yasadışı olan tarikat yuvalarının kapatılması isteğinin ülke gerçeğiyle uyuşmadığını savundu…

İşte Portakal’ın paylaşımı:

“Tarikatlar ya da cemaatler kapansın veya yasaklansın demek ülke gerçekliğiyle uyuşmayan bir sey.Yeraltına mı indireceksiniz? Daha büyük tehlike!Bu iktidar değil, sonrasında gelecek olan da yapamaz. Sadece boş bir sözden ibaret. Önemli olan kurumlar olarak denetimlerini yapabilmek.”

Fatih Portakal’a göre ‘Tarikat ve cemaatler kapansın’ demek ülke gerçeğine uymuyormuş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 7 ay önce

    19 yaşında aklı başında çocuk intihar ediyor, anlatıyor, neden, niçin, nasıl. Ancak agamin gerçeklerine aykırı geliyor. Gerçeğiniz batsın. Hak Allah’ın isimlerinden biridir. Hak’kı örtmeye çalışırsanız, o zaman helak Hak olur.

    Cevapla
  2. 7 ay önce

    Sahibinin sesi. Ötesi yok. Karşı taraf gibi duran da, yandaş duran da aynı tapınağın üyesi. Tekke ve zaviyeler bu yüzden kapatılmıştı. Ancak sonra menderes yol verdi, Özal denen şahıs destek oldu, Demirel koltuk oldu, şu andaki şahsi da aynı yağmurda ıslandı, ve halen de duş alıyorlar beraber. Vatanseverler dikkatli olmalı. Bunların hiçbirinin ipiyle kuyuya inilmez.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!