Fatih Tezcan’a bir hapis cezası daha

featured

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e olan düşmanlığıyla tanınan Fatih Tezcan, yargılandığı bir davadan 3 ay 15 gün hapis cezası verildi.

TELE 1’in haberine göre; bir kişiye sosyal medyadan hakaret eden Fatih Tezcan’ın yargılanmasına devam edildi. Maltepe Açık Cezaevi’nde bulunan Fatih Tezcan’ın katılmadığı duruşmada, avukatı söz aldı. Avukat müvekkili Tezcan’ın beraatini istedi.

Savunmalarının ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Kararda, “Sanığın hakaret eylemini alalen gerçekleştirdiği anlaşılmakla, cezasının arttırılarak 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına. Sanığın sabıkalı geçmişi nedeniyle olumsuz kişiliği ve suç işleme hususundaki eylemi dikkate alınarak indirim yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir.” denildi.

3 AY ÖNCE DE CEZA ALDI

Tezcan, Atatürk’e yönelik “İngiliz’e hilafeti satan Yahudi” paylaşımı nedeniyle “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçundan 1.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme, Tezcan’ın “sabıkalı geçmişi, tekrar suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmaması, suça yatkın kişiliği” gibi nedenlerle cezayı ertelememişti.

Fatih Tezcan’a bir hapis cezası daha

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 8 ay önce

  Tam bir suç makinesi 🙂

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  kin ve nefret söyleminden başka hiç bir icraatı olmayanların vatandaşlıktan çıkarılması lazım.

  Cevapla
 3. 8 ay önce

  Hilafet hanedan ‘dan alınıp TBMM’ nin manevi şahsiyetine verilmiştir..Kim ki Atatürk’e hakaret eder o Türk ve Türkiye düşmanlarının maşasıdır.

  Cevapla
 4. 8 ay önce

  Vatana ihanetten yargılanmalı ve cezası bitince akıl hastanesine kapatılmalı. Bir ülke hainleri içinde yaşayamaz.

  Cevapla
 5. 8 ay önce

  Akıl hastası adamı cezalandırmak yersiz. Psikiyatri kliniğine kapatacaksın bitti.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!