Fazıl Say: Ekrem İmamoğlu aday falan gösterilmemeli

Geçtiğimiz yıllarda Ekrem İmamoğlu'nun ateşli savunuculuğunu yapan Fazıl Say, İmamoğlu'nun Nagehan Alçı söyleşisine tepki gösterdi. Say, İstanbul seçimlerindeki başarının tartışmalı il başkanı Canan Kaftancıoğlu'na ait olduğunu savundu.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz aylarda bir Karadeniz turu düzenlemiş ve yanında bazı gazetecileri de götürmüştü. İmamoğlu’nun organizasyonunda gazeteci Nagehan Alçı’nın yer alması sert tepkilere neden olmuştu.

CHP’ye oy veren birçok sanatçı tarafından eleştiri bombardımanına tutulan İmamoğlu, konuşma esnasında parmağını sallayarak, kendisini eleştirenlere, “Akıllı olmaya davet ediyorum. Vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil” demişti.

SAY’DAN İMAMOĞLU’NA TEPKİ

Ekrem İmamoğlu aylar sonra yine o gazetecilerden Nagehan Alçı’ya röportaj verince piyanist Fazıl Say tarafından eleştiri bombardımanına tutuldu.

Twitter hesabından İmamoğlu’nu hedef alan Say, “Aday filan asla göstermemeli. CHP, alay mı ediliyor bizlerle?” dedi.

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu paylaşımlarını etiketleyen Say’ın açıklamaları şu şekilde:

“Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş insanlar ne olacak? Evleri basılanlar? Hasta yatağından alınanlar? Bu ülkeyi savunan bizler çok mu keyif aldık mahkemelerde filan sürünürken? Bu yüzden pişmanım hayal kırıklığım büyük. Sadece ben değil. Çoğumuz.”

Paylaşımının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Say, “Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu.” ifadelerini kullandı.

Say paylaşımının devamında İstanbul seçimlerini İmamoğlu’nun kazanmadığını savunarak, “Benim için İstanbul’u asıl kazanan zaten Canan’dır. (Kaftancıoğlu) Asıl kahramanı odur. O yüzden bedel ödetilen mahkemelerde süründürtülen de Canan oldu. Benim gittiğim ilk celsesinde Ekrem İmamoğlu yoktu bile. Çok tuhafıma gitmişti. Genco Erkal mahkemesinde de. Sonra? Nagehan. Hadi canım sende.” paylaşımını yaptı.

thumbnail
İlgili haber

İmamoğlu’nun tercihi yine Nagehan Alçı oldu!

Fazıl Say: Ekrem İmamoğlu aday falan gösterilmemeli

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Hdp’e oyveren Fazıl gibilerin bile kendine Atatürkçüyüm dediği bir dünyada yaşıyoruz. Bu ne yaman çelişkidir. Aklımızı koru, ya Rab..

 2. 2 ay önce

  olsada oy vermem ayaklarıma yazık oy vermek için yürüyecem pehhh

 3. 2 ay önce

  Ben Atatürksüz ve cumhuriyeti yok etme planları için çalışan yeni CHP ve benzerlerinin tıpış tıpışlarından değilim.

 4. 2 ay önce

  Bu “aydın” etiketli vatandaşlardaki kafa karışıklığı had safhada. Bir doğru bir yanlış, bir doğru iki yanlış birbirinin ardı sıra gidiyor. Hadi İmamoğlu’nu eleştirdin, Atatürk diyemeyen Canan ne alaka? İdeolojik takıntılarından kurtulamazsan iki tane doğru cümleyi peş peşe kuramazsın.

 5. 2 ay önce

  Fazıl Say siyasetle bu kadar ilgilendiği halde , Canan Kaftancıoğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun CHP’deki emperyalizm destekli güruhun en önemli elemanları olduğunu hala öğrenememişse, siyasetle ilgilenmeyi bırakıp derhal piyanosunun başına geri dönmelidir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!