Fazıl Say, ‘hayatının en doğru’ kararını açıkladı: Ebediyen susmak

Fazıl Say, "Hayatımda yeni bir sayfa açmak istiyorum. Artık susacağım ve bu ülkede fikirlerimi yazmayacağım. Sadece müziğim konuşsun. Fikir dünyası; bir yere varamıyor" dedi.

featured

Piyanist Fazıl Say, Twitter hesabından bir zincir paylaşımında bulundu.

Fazıl Say, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, hayatında yeni bir sayfa açmak istediği için artık “edebiyen susacağını ve fikirlerini yazmayacağını” açıkladı. Say, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’tan da özür dilediğini belirtti.

Say şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili dostlarım, Ve sevgili dost olmayanlarım; Yorumlara kapalı bu gönderimde,kendi hesaplaşmamda,aşağı eklediğim mesajlarımda, kendi çıkışlarımda hatalı olduklarımı temizlemek istiyorum. Çeşitli insanlara özür borcum var. Çünkü hayatımda yeni bir sayfa açmak istiyorum.

Artık susacağım ve bu ülkede fikirlerimi yazmayacağım. Çünkü hiç bir faydamın olmadığının farkındayım. İzninizle, sevdiğim ülkemde, sanatımı icra etmeye , ve yaşamaya elimden geldiğince devam etmek isterim. Ben ülkemi çok severim, bir kesim beni sevmediyse de; herşey zamanla.

‘EBEDİYEN SUSMAK, BENİM HAYATIMDA EN DOĞRU OLANIDIR’

Seçim sonucu dolayısıyle üzgünüm. Bir bilinmezlik içindeyim. Sorularım var cevaplarım yok. O yüzden susmak hatta ebediyen susmak şu 53 yaşımda benim hayatımda en doğru olanıdır. Sadece müziğim konuşsun. Fikir dünyası; bir yere varamıyor. Şimdi özürlerime geçelim.

3 Mart 2023 günü Millet ittifakından kopan Meral Akşener’den özür dilerim. Kızgınlıkla, Ağır bir cümle kurmuştum o gece. “Dağılırsak hepimiz kaybedeceğiz” korkusuyla oldu bu. Bir umudunu yitirme buhranıydı. Saygın bir siyasetçiye hele bir kadına etmemem gerekirdi. Özür

‘ÇOK KİŞİ İLE KAVGAM OLDU’

Çocukluğumdan beri fanatiği olduğum @Fenerbahce kulübü başkanı Ali Koç için, yine bir yenilgi sonrası ve yıllardır başarısızlığın sinir harbi “hemen istifa et” yazmıştım. Bu yanlıştı ve fevriydi. Ali Koç iyi bir başkandır.Gönlünde Atatürk ve Fenerbahçe olan. Başarı formülü yok

Kültür sanat camiasında da çok kişi ile kavgam oldu. Bu kişiler çok uzun yıllardır beni de sanatımı da değersizleştirme , ötekileştirme derdindelerdi. Dost olmak zorunda değiliz. Ama benim cevaplarım da sertti hepsine. Özür değilse bile “keşke hiç cevaplamasaydım.”

Fazıl Say, ‘hayatının en doğru’ kararını açıkladı: Ebediyen susmak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. üzülme küçük sevinçler duy arada bir şimşek leniyorsun bu da doğal ülkeni o kadar çok seviyorsun ki uslanmaz bir ychdpkk destekçisisin nerede emperyalist uşağı … püsür var onlarla birliktesin. memleketi sevmek böyle bir şey. birde marş filan yaptım diye piyasaya çıkma fahir ve tülüyhan gibi halkın teline dokunan bir kaç beste yap yapabiliyorsan tabi dinleyelim. şimşek.

  2. Kocabaslardan özür.

    Halk onun için bir hiç

  3. Bu adamın Fenerbahçe maçındaki magandalıklarını gördükten sonra nasıl boş beleş bir adam olduğunu anlamıştım

  4. PKK/hdp’e oy verdim diyen birinin Türk halkı için iyi bir düşüncesi olamaz.

  5. Kendisine, susma kararı konusunda katılıyoruz. Türk Milleti’nin menfaatlerine ve bütünlüğüne “ırkçılık” yaftası yapıştırmak hiç kimseyi yüceltmez.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!