Fazıl Say’ın ‘İmamoğlu’ paylaşımına MHP’den çok sert sözler: Nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa…

featured

Ünlü piyanist Fazıl Say’ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptığı esprili paylaşımda MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de adını geçirmesine MHP’liler ateş püskürdü. MHP’li İsmail Özdemir, ‘Sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin’ dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Çetin de Say için ‘CHP şakşakçısı bir şarlatan’ ifadesini kullandı.  Fazıl Say’dan yanıt geldi.

VERYANSIN TV

İstanbul dün kara teslim olmaya başlarken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sarıyer’de bir balıkçıda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemesi çok konuşulmuştu. İmamoğlu da yaptığı açıklamayla buluşmayı doğrulamıştı.

Ekrem İmamoğlu’nun çok konuşulan yemeğinden İngiliz büyükelçisi çıktı

İmamoğlu hakkında sosyal medyada yapılan yorumlar üzerine Piyanist Fazıl Say da yaptığı bir paylaşımla konuya göndermede bulundu. Say, İmamoğlu çifti ile daha önceden çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak, şu notu düştü:

“Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli’dir! Salvador Dali’nin de selamları var!”

Say daha sonra yaptığı paylaşımın altına şöyle yazdı:

“NewYork’a yeni taşınmıştım. 1996 kışı.

O günler, orada olanlar hatırlayacaktır o kışı.

2-3 gün kesintisiz kar yağmış, ardından dondurucu soğuklar başlamıştı.Haftalarca hayat durmuş, yolların hepsinin açılması günlerce sürmüştü.Bu NewYork’da da böyle. Doğrusu;Önemli olan “gayret””

Say’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adını geçirdiği esprili paylaşımı üzerine MHP’liler sosyal medyada çok sert açıklamalar yaptı. MHP’li yöneticiler Say’a yönelik tehditvari ve aşağılayıcı ifadeler kullandı.

‘CHP ŞAKŞAKÇISI BİR ŞARLATAN…’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say için “nezdimizde CHP şakşakçısı bir şarlatandan öteye değer ifade etmeyen Say, artık fuzuli say’ılmaktadır” ifadesini kullandı.

Yalçın’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“1-Sanat camiasında yuvalanan eski sosyalist tüfeklerle bunların tilmiz ve çırakları arasında, son dönemde şiddetli bir Devlet Bahçeli aleyhtarlığı baş gösterdi.

2-Anlaşılan o ki MHP Lideri sayın Devlet Bahçeli, ilm-i siyaset uzmanı olarak vurduğu yerden ses getiriyor. Sanatını ustaca icra ederek sadece siyasi rakiplerini değil, meddah ve alkışçılarını da perişan ediyor.

3-Sayın Devlet Bahçeli’nin ustalığı, Marksist çalgıcılarla oyuncuların öfke, nefret ve husumetini çekmekle kalmıyor,onların kimyasını da bozuyor.

Sosyalist çalgıcı ve oyuncu taifesi,siyaset platformunun da bir icra-yı sanat sahnesi olduğunu unutarak kıskançlık krizlerine giriyor.

4-Devlet Bahçeli alerjisinin dengesini bozduğu bazı sosyalist sanatçı taslakları, gerek mayaları gerekse cibiliyetleri icabı sadece hakaret ve karalamaya başvuruyor. Çalgıcı Fazıl Say da bu dengesiz zavallılardan biri…

5(son)-Çalgıcı Say, “Sanat halk için değil, halt içindir.” düsturunun en pespaye numunelerinden biri olduğunu Genel Başkanımız hakkındaki hadsiz tweeti ile ortaya koydu.Bizim nezdimizde CHP şakşakçısı bir şarlatandan öteye değer ifade etmeyen Say, artık fuzuli say’ılmaktadır.” 

‘SEN SEN OL, NASIL ÖTECEĞİNİ BİL’

MHP’nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…”

MHP’lilerin diğer paylaşımlarından bazıları şöyle:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım:

“Fazıl Say’ın beyni,sürekli parmaklarının çalışmasına programlandığından olsa gerek, dili beyninden azade, sözü terbiyeden bigane kalmıştır.

Tıngırdatmada ihtisas yapmış olan Fazıl Efendi, sana tavsiyemiz odur ki,yalnızca bildiğin işi yap, bilmediğin, anlamadığın işlere bulaşma!”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman:

“Fazıl Say, sanatçı mıdır yoksa şaklaban mı?

Sayın Genel Başkanımız’la alay ettiğini düşünen bu aciz herif, “sanat, vatan hainliği içindir” felsefesinin son temsilcisidir.”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan:

“Fazıl Say haddini bil, terbiyesizlik yapma. Sana ne oldu,senin önüne kim kemik attı,neden sesin çıktı? Hadi #Ekremİmamoğlu savunmak sana düştü,içinden de soytarılık yapmak geldi,ama soytarılık yaparken de haddini bileceksin.”

Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek:

“Hadi Fazıl Say’ın zeka seviyesi ve ahlaksızlığı ortaya çıkan gerçekler sonrası twiti sildirmiyor diyelim. Bu 63 bin kişi bu zeka seviyesindeki ahlaksızın bu twitini niye beğeniyor? Biz de onun gibiyiz mi diyorlar?”

FAZIL SAY’DAN YANIT

Fazıl Say, sosyal medyada hedef alınması üzerine yanıt verdi. Say “Güzel günler göreceğiz, cennet ülkemizi insanların mutlu yaşadığı, gençlerin umutlarının olduğu, bir hale getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bunun uğruna da, bu çok ince ve çok yaralı çizgiden geçmek durumundayız, düşe kalka da olsa. Unutmayalım; Birlikten güç doğar” ifadelerini kullandı.

Fazıl Say’ın ‘İmamoğlu’ paylaşımına MHP’den çok sert sözler: Nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 26 Ocak 2022, 19:01

    Bu maganda dilinden tiksindik artık. Kimse küfür etmeden derdini anlatamıyor mu ?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!