Fenerbahçe-Ali Palabıyık gerilimi savcılığa taşındı

Fenerbahçe'de Divan Kurulu toplantısı başladı. Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Ali Palabıyık ve ekibi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Öte yandan Dündar, futbol sistemi içinde 3 Temmuz kalıntısı bazı odaklar olduğu vurgusunu yaptı.

featured

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı, Kalamış’taki Faruk Ilgaz Tesisleri’nde başladı. Toplantıya Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar ile yönetim ve divan kurulu üyeleri katıldı. Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Adana Demirspor maçının hakemi Ali Palabıyık ve ekibi için suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

‘DÜDÜĞÜNÜ ASMALIDIR’

Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda üyelerin konuşması sırasında söz alan Dündar, Adana Demirspor maçını yöneten hakem Ali Palabıyık hakkında şunları kaydetti:

“Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği, Ali Palabıyık ve ekibi için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Ali Palabıyık, Fenerbahçe camiasından özür dilemeli ve düdüğünü bir daha çalmamak üzere asmalıdır.”

‘3 TEMMUZ KALINTISI’

Futbol sistemi içinde 3 Temmuz kalıntısı bazı odaklar olduğunun altını çizen Dündar, şöyle devam etti:

“Her Fenerbahçeli yürekten inanır ki Fenerbahçe dendiğinde akla Cumhuriyet gelir, akla Atatürk gelir. Fenerbahçe’yi engellemeye, Fenerbahçe’yi durdurmaya, Fenerbahçe’nin haklı puanlarını gasp etmeye çalışıyorlar. Fenerbahçe’ye sevdalılar, yönetimimizin arkasında her zamandan daha fazla birlik ve bütünlük içinde dimdik durmalıyız. Ya bir ve bütün olacağız ya da hedef tahtasının ortasında durup çeşitli saldırılara uğrayacağız. Fenerbahçe bir olup 3 Temmuz’da ne yaptıysa büyük gücünü tüm Türkiye’ye gösterdiyse bugünden itibaren de aynı gücü birlik ve kararlık içinde göstermelidir.”

Rakiplerinin çeşitli provokasyonlar yapmak isteyeceğini ve bu durumdan uzak durmaları gerektiğini aktaran Dündar, “Yönetimin göstereceği hedef doğrultusunda ilerlememiz gerekiyor. Bugün Başkanımız Sayın Ali Koç tarihi bir konuşma yapacak. Bazı görseller kullanacak. Uğradığımız haksızlıkları belge ve görüntülerle kimsenin itiraz edemeyeceği açıklıkla bilgilerinize sunacak. Bütün kumpaslara puanlarımızı gasp etme çabalarına açık açık sergilenen bilinçli operasyonlara kısacası Fenerbahçe’ye karşı her türlü girişime rağmen hepimiz kalben şuna inanıyoruz. Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’mizin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Uğur Dündar’ın açılış konuşmasının ardından yeni divan üyesi olanların isimleri okundu.

Öte yandan divan kurulu üyelerinin dışında normal üyelerin de katılımıyla salonun tamamı dolarken, birçok üye konuşmaları ayakta takip etti.

Fenerbahçe-Ali Palabıyık gerilimi savcılığa taşındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ali Koç.Yerli ve milli oligark

  2. 6 Şubat 2023, 14:25

    Bu maç çok konuşuldu evet doğru ama TFF bu rezaletten sonra bence bu maçın tekrarını yapma
    kararı almalıydı.Bu hakem ya kendini bugüne kadar gizlemiş fetö artığı yada bahis mafyası ike elema-
    nı. 3.bir ihtimal yok.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!