Fenerbahçe’den 4 Nisan paylaşımı: ‘Aydınlanmayan Gün’ün hikayesi

Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan 2015 tarihinde Çaykur Rizespor maçı sonrası Trabzon Sürmene’de yaşanan takım otobüsünün kurşunlanması hakkında bir açıklama yaptı.

featured

Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan 2015’te takım otobüsünün kurşunlanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Sarı-lacivertlilerin açıklamasında “7 yıl, 2 bin 557 gün, 61 bin 368 saattir adaleti bekliyoruz! Failin meçhul kabul edilmesini, biz kabul etmeyeceğiz.” ifadeleri kullandı.

Fenerbahçe’nin açıklaması şu şekilde:

“Bugünden tam 7 yıl, 2 bin 557 gün, 61 bin 368 saat önce, futbolcularımızı, teknik ekip ve çalışanlarımızı taşıyan Futbol A Takım otobüsümüze sıkılan kurşunun faili veya failleri, nedenini bilemediğimiz bir şekilde bulunamadı, bulunamıyor! Belki saniyeler belki de saliseler ile tamamen şans eseriyle can kaybı yaşanmadı ancak bu KARA GÜN, Türk sporunun, Ülke vicdanının üzerinde karanlık bir gölge olarak kaldı, kalmaya devam edecek. Ta ki cani saldırının faili ya da failleri yargı önüne çıkana kadar…

Yıllardır adaletin yerini bulmasını, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını, vicdanların rahatlamasını beklediğimiz Aydınlanmayan Gün, 3 Temmuz Kumpasından beri sürmekte olan SALDIRILARIN bir ispatı, bir yansıması niteliğindedir adeta. Ve bu elim hadisenin sorumlusu ya da sorumluları yakalanıp hukuk önünde hesap vermedikçe Fenerbahçe camiası huzura ermeyecektir!

‘TOPLUMSAL BİR YARADIR’

İçerisinde 39 canı taşıyan otobüsümüze yapılan saldırı, sadece Fenerbahçe’nin sorunu değil, toplumsal bir yaradır! Eğer o gün amaçlarına ulaşmış olsalardı, hedefledikleri geri dönülemeyecek yaralar, ülkemiz adına açılmış olacaktı! Biz Fenerbahçeliyiz! Kumpaslarla, saldırılarla hakkımızın yenmesine alışığız,

Söz konusu mücadele ise geçmişten bugüne en zorlarını pek çok kez verdik, bir gün vazgeçmedik! Ve Fenerbahçe Spor Kulübü olarak biliriz, bizim için adalet geç (!) tecelli eder. Ve canımıza kast edenlerin bulunması için de mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz!

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili resmi kurumlarına ‘bu karanlığın aydınlatılması’ yönündeki talebimizi yineliyor, Toplumun kanayan yarası olan aydınlatılmamış bu davanın bizim için henüz bitmediğini kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Bir kez daha milyonlar adına yüksek sesle haykırıyoruz:

39 canımıza kast edilen bu vicdansızlığı ve bu adaletsizliği, bir yangından daha çabuk önlemeliydik! Oysa bugün, bu korkunç olayın üzerinden geçen 7.yıl, 2 bin 557.gün ve 61 bin 368.saatteyiz! Failin meçhul kabul edilmesini, biz kabul etmeyeceğiz!”

NE OLMUŞTU?

4 Nisan 2015’te Fenerbahçe takım otobüsü, Rizespor ile oynanan maç sonrasında havalimanına giderken silahlı saldırıya uğramıştı. Kayıtsız ve el yapımı bir av tüfeğiyle gerçekleştirildiği belirtilen saldırı sonucu otobüsün şoförü yaralanmıştı. Olaydan kısa bir süre sonra gözaltına alınan iki kişi ise daha sonra serbest bırakılmıştı.

Fenerbahçe’den 4 Nisan paylaşımı: ‘Aydınlanmayan Gün’ün hikayesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!