Fenerbahçe’den Fatih Altaylı’ya ‘Suudi Arabistan’ yanıtı

Gazeteci Fatih Altaylı, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanacak olan Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan‘da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından verildiğini öne sürdü. Sarı-lacivertli kulüp, Altaylı'nın iddiasına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

featured

Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’da oynanmasına Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yanı sıra futbol çevrelerinden tepkiler yağarken TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi anlaşmanın sağlandığını ve finalin Suudi Arabistan oynanacağını kesin bir dille duyurdu. Gazeteci Fatih Altaylı, TFF’nin sponsorlarından biri ile görüştüğünü ve Türkiye Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanmasını Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un önerdiğini iddia etti.

FENERBAHÇE’DEN YANIT: ŞAŞIRDIK MI?

Fenerbahçe Kulübü, Fatih Altaylı’nın iddialarına yanıt verdi. Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Her başı sıkıştığında, işine geldiğinde, Başkanımız Ali Y. Koç’u hedef gösterme refleksi sergileyen Galatasaray camiası alışılagelmiş davranışının yeni bir örneğini daha, Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanması konusunda bugün Fatih Altaylı üzerinden göstermiştir. Şaşırdık mı? Şaşırmadık… Güya Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanması Ali Y. Koç’un önerisi ve fikriymiş! Ağustos ayının son günlerinde başlayan ve bugüne kadar gelen süreç zarfında yaşananlar ile ilgili tüm gerçekler tabii ki apaçık bir şekilde ortaya çıkacaktır. O gün geldiğinde, kimin ne duruş sergilediği görülecektir. Türkiye’de futbolun amiri olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun süreç ile ilgili gerçekleri ivedilikle açıklamasını özellikle rica ediyoruz.”

NE OLMUŞTU?

TFF, Galatasaray ile Fenerbahçe’nin karşılaşacağı Süper Kupa finalinin 30 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacağını açıklarken bu konuda iki kulübün onayının da aldığını duyurmuştu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında maçın Türkiye toprakları dışında oynanmasından rahatsız olan sarı-kırmızılı divan üyeleri önemli bir adım atmıştı. Divan başkanlığına iletilen dilekçelerde, 10 Kasım’dan önce olağanüstü toplanılması ve karşılaşmanın Türkiye’de oynanması için kulüp yönetiminin harekete geçirilmesi istenmişti.

“Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyetimizin en anlamlı ve sembolik kupası, ülkenin en eski ve en büyük iki kulübü arasında oynanarak daha da anlamlı hale gelecektir. Finalin Türkiye topraklarında, milli birlik ve bayram havasında oynanmasını istiyoruz” diyen sarı-kırmızılı üyeler, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın divan başkanlarını da bu konuda göreve davet etmişti.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunda da Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanacak Süper Kupa Finali’nin Türkiye’de oynanması için önerge verilmişti.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Kupa maçına ilişkin, “Birçok gündem maddesi vardı. Bir tanesi de Süper Kupa’nın Türkiye’de oynanmasıydı. Bu görüşüldü. Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu’nun görüşü kupanın Türkiye’de oynanması.” demişti.

Ancak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi anlaşmanın sağlandığını ve finalin Suudi Arabistan oynanacağını kesin bir dille duyurmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

Galatasaray: VAR kayıtları açıklansın

Fenerbahçe’den Fatih Altaylı’ya ‘Suudi Arabistan’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 28 Kasım 2023, 19:15

    Ali Koç artık sus. Amigodan kulüp başkanı olmaz. Hiç değilse FB Yüksek Divan Kurulu kararı arkasında dur. Çıkmazsın maça. Bunu da mı bilmiyorsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!