Fetullah’ın yeğenine ‘etkin pişmanlık’ indirimi

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan ve itirafçı olan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen, 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

featured

FETÖnün ‘mahrem yapılanmaları’ ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı sağladığı iddia edilen Selahaddin Gülen, MİT’in yurt dışında yaptığı operasyonla yakalanıp, 31 Mayıs’ta Türkiye’ye getirildi. Örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni ve özel kalem müdürü Cevdet Türkyolu’nun da kayınbiraderi olan Selahaddin Gülen, mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, Gülen hakkında ‘silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

12 YIL HAPİS CEZASINA İNDİRİM

Ankara 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Selahaddin Gülen ve avukatı katıldı. Sanık Gülen, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyerek, “Örgüte dair bildiklerimi anlattım. Mütalaaya diyeceğim yoktur. Önceki ifadelerimi tekrarlarım. Adaletin tecelli edeceğinin farkındayım. Beratımı ve tahliyemi istiyorum” dedi. Avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Gülen’e ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 12 yıl hapis cezası verdi. Fakat ‘etkin pişmanlık hükümleri’ uygulanarak cezası, 3 yıl 4 aya indirildi. Gülen’in hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına da karar verildi.

Selahattin Gülen, ‘silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’ suçlaması dışında, 15 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde de yargılanıyordu. Gülen hakkındaki cinsel istismar davasında, yurt dışı yasağı ve haftada bir imza atma şartıyla tahliye kararı verilmişti. Savcılığın itirazı üzerine Gülen bu dosyadan yeniden tutuklanmıştı.

Fetullah’ın yeğenine ‘etkin pişmanlık’ indirimi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bu karara itiraz edilmeli. Devlete ve millete kastedenlere neyin indirimi bu?!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!