‘FETÖ ile kol kola girdik’ diyen AKP’li istifa etti

featured

Katıldığı televizyon programında ‘FETÖ’yle AKP kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı’ açıklamasında bulunan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, AKP’deki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Dün katıldığı televizyon programındaki sözlerinin farklı noktalara çekildiğini iddia eden AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, partisinin zarar görmemesi için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ayvalı’nın açıklamaları şöyle: “Dün akşam CNNTÜRK’te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci Kemalist anlayış ve FETÖ’nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır.

Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum. ”

NE OLMUŞTU?

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik tartışma sırasında, AKP’nin “farklı darbecileri tasfiye etmek için” FETÖ ile bürokrasi alanında çalıştığını belirterek, “2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım” diyen Ayvalı, “Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur.” ifadelerini kullanmıştı.

‘FETÖ ile kol kola girdik’ diyen AKP’li istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    ”İtifa Ettirildi”

  2. 3 sene önce

    önemli olan adi üzeri sorgulanmasi degil………. sorulacak sorularin ceavaplimi, cevapsizmi….. bilindigi gibi cevapli sorular……. kenarindan bile gecmezzzzzzzz

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!