FETÖ iş başında! ‘İlker Başbuğ gözaltına alındı’ dediler

FETÖ'cülerin daha önce hedef aldığı 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 6 Ocak 2012 tarihinde tutuklanmış ve 26 ay cezaevinde kalmıştı. Sosyal medyada sahte hesaplar Başbuğ'un gözaltına alındığı yalanını paylaştı.

featured

VERYANSIN TV

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosunca yürütülen Necip Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili bir sosyal medya hesabından aralarında eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ‘un da olduğu 12 kişinin akşam saatlerinde gözaltına alındığı iddia edildi. İddiada, 3 emekli general, 5 albay ve 5 eski MİT personelinin gözaltına alındığını belirten ve kendisine Av. Cüneyt Baki adını veren hesabın yazdıklarının yalan olduğu ortaya çıktı. Veryansın Tv, iddiayı güvenilir kaynaklara sordu ve iddianın tamamen asılsız olduğunu öğrendi.
Paylaşım yapan kişinin kullandığı isimde bir avukatın da olmadığı öğrenilirken, yalan paylaşımı yayan kişi de FETÖ’den ceza alan ve şu an yurtdışında kaçak bulunan eski Askeri Yüksek İdari Mahkemesi Üyesi Cemil Çelik çıktı.
Hablemitoğlu suikastiyle ilgili yapılan soruşturmada birçok FETÖ’cü kaçak gazeteci, İlker Başbuğ’un ismini zikretmişti.
Söz konusu hesabın FETÖ’cülere ait olduğu sanılıyor.

Veryansın TV Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, “İlker Başbuğ’un gözaltına alındığı iddialarının doğru olmadığını söylediler, güvenilir kaynaklar. Doğru değilse, kendisine avukat diyen birisi bu kadar rahat nasıl bu yalanı paylaşabildi? Yoksa gerçekten avukat mı?” diye sordu.

Yalanı söyleyenin gerçek bir avukat olmadığını belirten Atay, yalanı yayanlardan birinin Eski AYİM üyesi, Cemil Çelik olduğuna dikkat çekti.

FETÖ iş başında! ‘İlker Başbuğ gözaltına alındı’ dediler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!