Apo’yu sorgulayan komutan Akit’in hedefinde! FETÖ kumpasını savundu…

featured

FETÖ’nün Türk ordusunu çökertme operasyonu olan Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına sahip çıkan Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, ‘ABD askerlerinin başına çuval geçirmek istedim’ diyen emekli Albay Hasan Atilla Uğur’u hedef aldı. Uğur, Türkiye’ye getirildiğinde Öcalan’ı sorgulayan ilk isimdi. Bu yüzden de Ergenekon kumpasının hedefi olmuştu.

FETÖ’nün yüzyılın kumpası olarak bilinen Ergenekon ve Balyoz operasyonları hükümet basınının köşelerinde hâlâ savunulmaya devam ediyor. Gerici Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, mahkemelerce de tescil edilmiş olan FETÖ kumpaslarının gerçek olduğunu savundu. Abdullah Öcalan’ı İmralı adasında ilk sorgulayan komutan olan Hasan Atilla Uğur’u hedef alan Karahasanoğlu, şöyle yazdı:

“FETÖ ne ise, Ergenekon da odur.

Balyozcular ne ise, CIA destekli FETÖ’cüler de odur..

Bu tespiti yapayım ki..

Fitne fesatçılar yorulmasın..

FETÖ de derin devlettir..

Ergenekon da..

Nasıl ki dün, “Ergenekon diye bir örgüt yok. Bunlar FETÖ’nün uydurmasıdır” diyerek, Ergenekon aklanıp paklanıyordu…

Kim ne derse desin, düne kadar sivil idareyi baskı altına alan askeri vesayeti tahakkümünü hepimiz günlük hayatımızda yaşadık.. Bazılarımız hâlâ o baskıların izlerini üzerlerinde hissediyorlar.. Bu; Ergenekon’u ispatlayan vakıa…

FETÖ’cülerde de karşılaştığımız oluyor ama.

Onların yargılamaları daha sürdüğü için, FETÖ’cülerde böyle şımarıklık henüz yaygın değil.

Ergenekoncular yerel mahkemeden de olsa, beraati aldıkları için, FETÖ’cülere kıyasla, biraz daha rahat, biraz daha şımarıkça hareket ediyorlar..

Son örneği.. Hasan Atilla Uğur..

Önce Ergenekoncuların yanında saf tutan, 17-25 Aralık sonrasında FETÖ’cülerin kanalında boy gösteren, şimdi tekrar Ergenekon safında yer alan ikiz kardeş statüsündeki derin devlet örgütlerinin aklayıp-paklayıcısı Saygı Öztürk, H. Atilla Uğur’u şöyle tanıtıyor:

“Jandarma Genel Komutanlığı’nda, İstihbarat ve Teknik Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan, Ergenekon kumpasında 5.5 yıl hapis yatan ve teröristbaşı Öcalan’ı sorgulayan emekli Kurmay Albay.”

“Kumpas” ifadesinin altını çizip, not edelim..

Albayın sözlerine kulak verelim:

“Irak’ ta askerlerimizin başına çuval geçirilmesine misilleme olarak Adana- İncirlik üssünde görevli askerlere aynı uygulamayı yapmayı planladık. Anında misillemede bulunmamız gerekiyordu ve bu görevi de ben üstlenmek istedim. Adana’ya gidip İncirlik dışına çıkan ABD askerlerinin başına çuval geçirmek istedim, bunu da üst makamlarımıza sözlü ve yazılı olarak bildirdim.”

Kahramana(!) bakar mısınız?

Türkiye Cumhuriyeti ve ABD toprakları dışında, Türk askerine karşı, ABD askerleri bir küstahlık yapıyor..

Bunun misillemesi nasıl olur?

Yine Türk ve ABD toprakları dışında..

ABD askerlerini bir yerde kıstırırsın..

Misillemeni yapar, hadlerini bildirirsin..

Bu albay böyle mi yapmayı planlıyor?

Hayır..

Ergenekon’u da.. FETÖ’yü de, böylece gördünüz mü?

Ergenekon da pir-ü pak değilmiş, değil mi?..

….

“Kahraman albay”ımız (!) bir de utanmadan şunu söylüyor:

“Ancak buna izin vermediler. Keşke dinlemeyip gitseydim, çuvalı geçirseydim ve bunun için hapis yatsaydım.”

….

Hiç şaşırmayın..

Derin işler. İnce işler.. Örgütlü işler.. Karışık işler..

Örgütlerin isimleri farklı da olsa, “aynı iş”ler..

Apo’yu sorgulayan komutan Akit’in hedefinde! FETÖ kumpasını savundu…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 3 sene önce

  Doğru demiş.incirlikte ben de çuval geçiririm.bizim toprağımız ne de olsa.bu kahvedeki emir amcanın da aklına gelir.mesele amerikanın ortadoğudaki kilit noktada bir üssündeki askerlerin başına çuval geçirmek.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Bu yazarin yazdigi yaziya katilinabilir fakat;
  Cuval eylemine karsilik ayni sartlarin oldugu ve Turkiye’nin mutekabiliyetle gerceklestirebilecegi bir yer yok. Yani Turkiye’nin isgal etmis oldugu bir yer olmasi lazim, orada birsuru askeri ussunun de olmasi lazim, o ulkenin yerli butun askerini, polisini, istihbaratini vs’sini de kontrol ediyor olmasi lazim yani kisacasi orasinin guvenlik guclerinin kontrolu acisindan Turkiye olmaktan bir farkinin olmamasi lazim. Var miydi boyle bir yer? Yoktu. O zaman Adana’da yapilacak bir eylemin bence Irak’ta bize yapilan eylemden pek de bir farki olmazdi.
  Saygilar.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Atilla komutanım siyasete girmek istiyor. Bunu gören hainler de belli ki hızla iftiralarına başlamışlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Attıkları çamur tutmaz.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Hepiniz kul hakkı yemekten sorumlusunuz bu gunahtan nasıl kurtulacaksiniz.apdurahman dilipak diyor ki akit gazetesinin sahibi.kuranda dusmaninda olsa haksızlık yapma

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  sayın Karahasanoğlu nu izlerim you tubeden … tek sermayesi saga sola salca olup pislik yapmaktır hele programlarına davet ettikleri kendine göre bi muhalif buldumu hiç affetmez hemen şov yapmaya başlar bagırır cagırır gürler sözü bitincede ince ince gülmeye başlar … her sözünün sonunu sayın erdogan ile baglar aklınca ona şirin görünmeye calışır veya tribünlere oynar … sadede gelicek olursak bahsi geçen şovmen sayın Atilla Uğur albayımızın gölgesindeki bir TOZ ZERRESİ bile degildir … kaale almak yanlıştır

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  Bu yazının hangi noktalarına katılabiliriz? İhtimal dahilinde olan bölümler neresidir? Merak içerisindeyim.

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Sayin Atilla Ugur sen ve Senin gibiler çok yaşayın.
  Ülkenin sizlere ihtiyacı var.
  It ürür kevan yürur

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  Sayin Albayim
  Siyasete girmek istediginizi duydum. Gucunuzu YCHPyi kurtarmak ugrunda harcamanizi istirham ederim. Birlesmis bir ulusal hareket, tek yumruk olarak hem kuresel bati emperyalismi hemde bu yesil kusak islamci ve Feto artiklari ile cok daha iyi mucadele edebilecektir. Ufak tefek ulusal yapilanmalar ve partiler cozulmeye, dagilmaya mahkumdur. Bunu defalarca gorduk. En orgutlu Vatan Partisi dahi cozuluyor ve oylari binde birlerde. CHPnin kemiklesmis yuzde 20-30 bandindaki secmen kitlesinin cogu YCHPnin gaflet ve hiyanet icinde bir parti oldugunu farkedemiyor. YCHP ulusal cizgiye cekilirse, oylari en az yuzde 40lara cikar. Boyle bir CHP siyasal islamcilarin karsisinda sandikta basarili olur. Milyonlarin Anitkabiri doldurdugu gunumuzde, ortam bunu basarabilmek icin cok elverislidir. CHPyi sahte Ataturkculere, bolucu isbirlikcilere kaptirmayalim, Onlar Imamoglu vesaire kuklalar ve sahte Ataturkculer ile bu ortami kullanmak pesindeler. Ataturk’un Samsun’a cikisindaki milli gucleri birlestirme hamlesini hatirlayalim. Saygilarimla.

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Tüm akit tayfasını hatta bütün islamcıları toplasak Hasan Atilla Uğur’un ayakkabı topuğu kadar adamlık bulamayız. Yılan bu ak-itçileri taklit etse beli kırılır. Bunların alameti farikalarınesen rüzgara göre rüzgar çoraplığı yapmaktır. Bunlar nereye dikilmişse anlaki iktidar o yöne esiyordur.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!