FETÖ’cü Emre Uslu: Erdoğan, Ergenekon’un üzerine gitmeye hazırlanıyor

featured

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, Samsun’da Atatürk anıtına karşı gerçekleşen saldırı sonrası ortaya çıkan duyarlığı yorumlarken Erdoğan’ın ‘Ergenekon’un üzerine gitme hazırlığı’ yaptığını iddia etti.

Necip Hablemitoğlu suikastının şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır’ın Ukrayna’dan Türkiye’ye getirlmesi FETÖ’cülerde yeni bir ‘Ergenekon kumpası’ heyecanı yarattı.

İki yıl önce eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un “FETÖ’nün siyasi ayağına” dikkat çeken açıklamaları sonrası Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert tepkisiyle karşılaşmıştı.

Firari FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan, o dönem yazdığı yazıda Erdoğan’ın Ukrayna’da ev hapsinde bulunan Bozkır’ın Türkiye’ye iade edilmesi çabasına dikkat çekerek “Bozkır Türkiye’ye getirilebilirse Erdoğan’ın Ergenekon dosyası için kullanışlı bir aparat olacak. Erdoğan’ın bizzat devreye girmesi, bakanı, büyükelçisi ile yoğun mesai harcaması bundan.” demişti.

Bir başka firari FETÖ’cü Emre (Emrullah) Uslu ise Bozkır’ın yakalanması ile ilgili FETÖ üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan ancak üç yıl sonra tahliye edilen Eski Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) üyesi Cemil Çelik’in açıklamalarını paylaştı.

Uslu, dünkü paylaşımında ise Samsun’da Atatürk anıtına karşı gerçekleşen alçak saldırı sonrası ortaya çıkan halk tepkisine isyan ederek ” Erdoğan, Nuri Gökhan Bozkır’ı getirip Ergenekon’un üstüne gitme hazırlığı yaparken “birilerinin” Kemalist duyarlılığını uyandırması bir bana mı ilginç geliyor?” dedi.

Veryansın TV Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, dünkü “Yeni bir Ergenekon mu planlanıyor?” başlıklı yazısında yaşananların Ergenekon kumpas davasının ilk dönemlerini hatırlattığını belirtmişti.

İşte Atay’ın o yazısı

 

FETÖ’cü Emre Uslu: Erdoğan, Ergenekon’un üzerine gitmeye hazırlanıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 ay önce

    Bir sıçrarsın çekirge, iki sıçrarsın çekirge….. Her zaman kumpas olmaz, tutmaz, yemezler….Ergenekon Türklerin en güzel destanıdır ve öyle kalacaktır. Bu günler sapın samandan ayrıldığı günler…. Tan yeri usulca aydınlığa kavuşuyor.

  2. 6 ay önce

    Provokatör buldum ürkütücü uyanık ve uyarıcı olunmalı AKP tabanı içinde tehlikeli, laik kesim itidalli olmalı… İnsanları uyanık da görüyorum…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!