FETÖ’de bir 15 Temmuz itirafı daha: ‘Gece 3’te olacağından bilgisi vardı’

FETÖ'nün eğitim yapılanmasının temellerini atan ve elebaşı Fetullah Gülen'den sonra yerine geçebilecek isimler arasında yer alan firari FETÖ'cü Halit Esendir, darbe girişiminden Gülen'in saatine kadar haberi olduğunu itiraf etti.

featured

FETÖ’cüler 2016’dan bu yana; binlerce delile rağmen Fetullah Gülen’in darbe girişiminden haberi olmadığına yönelik söylemlerde bulunuyordu. Aradan geçen 8 yılın ardından örgütte çözülmeler baş gösterirken itiraflar da peş peşe gelmeye başladı. Geçen haftalarda FETÖ elebaşı Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen’in itirafının ardından bu kez FETÖ’nün kilit isimlerinden Halit Esendir’den dikkat çeken bir itiraf geldi.

Örgütün ‘Baş Yüceler’ heyetinin içinde yer alan firari FETÖ’cü Halit Esendir, darbe girişiminden Gülen’in saatine kadar haberi olduğunu anlattı. Esendir, katıldığı bir yayında “Cumadan çıkmışlardı ABD’de. Türkiye’de ise saat 21:00 civarıydı. İlk haberler çıkınca köprüler kapatılıyor, uçaklar uçuyor diye, Pensilvanya’daki arkadaşlar kapıyı çalıyorlar. Hocam Türkiye’de darbe olmuş diyorlar. Hocaefendi (FETÖ elebaşı Fetullah Gülen) bir anda şaşırıyor. Çünkü darbenin gece 3:00’de olacağından bilgisi var. Hocaefendi (FETÖ elebaşı Gülen) bir anda Türkiye’de saat kaç diyor. Çok enteresandır bu.” ifadelerini kullandı.

 

FETÖ’de bir 15 Temmuz itirafı daha: ‘Gece 3’te olacağından bilgisi vardı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Ona üzülmüyorumda onun pesine takilmislara yaniyorum !!!!

  2. 25 Haziran 2024, 00:13

    Bunlar kim ki darbenin o saatte olacagini biliyorlar? Siz kimsiniz olm?

  3. Daha enteresan olan bişi var hacı.Sabah akşam size okunan laneti melaneti küfürü yediğiniz halde hala diri görünüyorsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!