FETÖMETRE ve Libya anlaşmasının mimarı Tümamiral Cihat Yaycı görevden alındı

featured

FETÖMETRE’nin kurucusu ve Libya ile yapılan deniz yetki alanları anlaşmasının mimarı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay başkanı Tümamiral Cihat Yaycı görevden alındı. FETÖ’cüler geçen ay, bir amiralin görevden alınacağını sosyal medya üzerinden iddia etmişti.

VERYANSIN TV

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı, Yüksek Askeri Şura öncesinde çok alışık olmadık bir şekilde görevden alındı. Bugün çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararnamasine göre Yaycı, Kurmay Başkanlığından alınarak Genelkurmay Başkanlığının emrine atandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan atama kararında şu ifade yer aldı:
“Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usüllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince, EK listede kimliği yazılı amiralin, ismi hizasında belirtilen görev yerine atanmasına karar verilmiştir.”
Geçen ay içerisinde FETÖ’cü bazı sosyal medya hesapları bir amiralin görevden alınacağını söylemiş, bu kişinin Cihat Yaycı olacağını ima etmişlerdi. Yaklaşık yüze yakın sosyal medya hesabı da FETÖMETRE’nin mimarı Yaycı’yı hedefine koymuştu.


Geçen haftalarda da eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Milli Savunma Bakanlığı koridorlarında Gül’cü ekibin hareket halinde olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini söylemişti. Bunun üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bu açıklamadan rahatsız olduğunu söylemiş, Metiner bu durum üzerine bir açıklama daha yapmıştı.
Hulusi Akar ile Cihat Yaycı’nın arasının son dönemlerde açık olduğu, Akar’ın Yaycı’nın çıkışlarından rahatsızlık duyduğu biliniyordu. Yaycı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından da övülmüştü.

YUNANİSTAN’IN DA HEDEFİNDEYDİ

Cihat Yaycı, özellikle Doğu Akdeniz ve Ege sorunu ile ilgili yaptığı çalışmalar ve eylemler nedeniyle Yunanlar tarafından hedefe konmuştu. Yunan medyasından Cihat Yaycı’ya tehditler de savrulmuştu.

FETÖMETRE ve Libya anlaşmasının mimarı Tümamiral Cihat Yaycı görevden alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 Yorum

 1. 16 Mayıs 2020, 03:45

  Gerçekten çok üzüldüm. Bülent Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi yapılırken 15 Temmuz’a rağmen bu insan görevden alınıyor. Ruhi Su’nun bir şarkısı vardı ,“Sorarlar birgün sorarlar”

 2. 16 Mayıs 2020, 05:07

  Hiçbir başarı cezasız kalmaz…

 3. Bunun anlami : ülkesinin ucmasi icin cirpinan bir kusu alip kafese koymadir………….., bu kafesin sahibi her kimse………?????????…….

 4. Lutfen rica ediyorum veryansina, buradan vatan haini fetoculerin tvitlerini yayinlamayin, reklamlarini yapmis oluyorsunuz..Buna da ozgurluk demokrasi falan demeyin sakin. canlari cehenneme..Partileri var zaten, oradan konussunlar.

 5. 16 Mayıs 2020, 11:13

  Bu ülkede FETÖ ile mücadele ediyor ve hatta bu Tayyip Erdoğan yapıyor öyle mi? Tek marifeti ülkeyi ikiye bilerek seçim kazanmak ve cebini doldurmak olan….. Vazgeçtim, gerisi tamamlanabilir zaten.

 6. Bir sey yok panik yapacak kaldigi yerden devam eder.Belki bilmedigimiz baska seyler vardir.
  Deniz Kuvvetlerini buyuk olcude temeizledi sanirim sira Genel Kurmaydakilerde,devlet yapaci isi bilir merak etmeyin.

 7. Yaycı’nın pasif göreve çekilmesi kararı yanıştır. FETÖMETRE, Libya anlaşmasının önüne geçmiş görünüyor. İndirgenmiş testlerle yüzde yüz gerçekliği ölçemezsiniz. Bir test oluşturmak basit bir iştir.
  Bu gazeteciler, küçük şeyleri büyütür, önemli şeyleri görmezden gelirler. Siyasal İslamcıları eleştirmekten korkan VERYANSINTV UYAN

 8. Asker sahislar medya tarafindan cok fazla haber yapilmamali, eger basi yenmis ise ki ben oyle dusunmuyorum, yayci amiralin basini haberciler, yazarlar, cizerler yemistir..Asker sahislarin ismi cismi yaptiklari isler haber konusu, tartisma konusu veya reklam konusu yapilmamali..Ben boyle algiladim olayi…Vatan hizmeti aksamaz, carklar geriye donmez diye dusunuyorum..Sozlerim tamamen medyaya..Bunlar habercilik falan degil aslinda..Devlet gemisi agir agir yoluna devam ediyor, etmeye devam edecektir..

 9. 16 Mayıs 2020, 16:54

  Fetöcü ve Yunan yandaşlarını sevindirecek bir karar bu kararı alara Allah akıl fikir versin cihat yayı Türk MEB alanları ve mavi vatanı ile özdeş olmuş bir isim yazıklar olsun başka birşey demiyorum

 10. 16 Mayıs 2020, 23:43

  15 Temmuzun abd ve israilin emriyle, devleti tamamen ele geçirmek için, parti ile fetönün üst kademeleri arasında danışıklı dövüş olduğu bir kez daha belgelendi. Milleti ikna etmek için önce Atatürkçü subayları göreve getirdiler. Milletin ikna olduğuna inanınca şimdi de tasviye ve pasifize ediyorlar.

 11. 17 Mayıs 2020, 01:16

  Yavaş yavaş kuvvetli adımlarla gelişmeye başlayan Türklerin kendilerine duydugu güvenin artmasında Cihat Yaycı’nın rolu çok büyüktür. Yıllarca neredeyse unutulmuş olan, “biz (Türkler) yapariz” hissinin tekrar hissedilmesini sağlayan kişi olmuştur sayın Cihat Yaycı. Bu özgüvenin derecesi Atatürk’ün vefatından sonra hissedilen en yüksek derecededir.
  Bu hissin, özgüvenin acilen bastırılması gerekiyordu. Türkler kendilerini ne kadar ezik hissederlerse kontrol edilmeleri o kadar kolay olurdu yabancı milletler için.
  İşte Hulusi Takar da bu görevi üzerine aldı ve yapacağını yaptı.Takdı yani çelmeyi.

 12. Yeni CHPliler, İyi Partililer çıldırıyor. Demek doğru karar almış Cumhurbaşkanı.

 13. 17 Mayıs 2020, 01:57

  Yüksek Askeri Şura’ya 2 ay kala bunun yapılması, yılmaz çalışkanlıklarıyla kendi halkından onur kazanmış Cihat Yaycı’yı halkın gözünde küçük düşürme girişimidir.
  Kasten yapılmıştır. Kasten yapanlara karşı da sayın Genel kurmay başkanı dik duruş sergileyememiştir. “Eğer Cihat Yaycı görevden alınırsa istifa ederim” diyememiştir. Tıpkı kendisinden önceki binlerce general gibi.
  Şimdi daha iyi görüyor musunuz nasıl adım adım Türkiye’nin önemli yerlerinin ele geçirildiğini. İşte tüm sorumluluk görevini tam yapmayan ya da duruşu olamayan korkaklarındır her mevkiden ve kurumdan.

 14. deniz kuvvetleri komutani, genel kurmay baskani ve milli savunma bakani derhal istifa etmelilerdir, bu zor günlerde bu millet böyle “ali cengiz oyunlarina” kaldiramaz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!