FETÖ’ye ‘sınavda usulsüzlük’ operasyonu

FETÖ mensuplarınca 2011- 2013 yılları arasında yapılan sınav sorularının örgüt üyelerine sızdırılması soruşturmasında, 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nca, FETÖ mensupları tarafından 2011-2013 yılları arasında yapılan KPDS, ALES, YDS ve ÜDS sınav sorularının, sınav öncesi örgüt üyelerine sızdırılmasına yönelik soruşturma kapsamında; haklarında beyanlar bulunan ve örgütün gizli haberleşme yöntemlerini kullandıkları belirlenen üniversitelerde akademisyen, kamu ve özel sektörde çalışma kayıtları bulunan 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, Ankara merkezli 16 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

FETÖ’ye ‘sınavda usulsüzlük’ operasyonu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Ya bu tarihten öncekiler? 1980 yılından itibaren yapılan bütün sınavlar incelendi mi? Özellikle 1985-2016 yılları mutlaka incelenmeli. Hileyle üniversite sınavı kazananların diplomaları iptal edilmeli ve yargılanmalılar. Ucu nereye dayanırsa dayansın. Var mı öyle bir delikanlı?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!