Fetullah’ın son ses kaydında dikkat çeken ‘Süleymancılar’ mesajı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yayınlanan son ses kaydından Süleymancılar cemaatine ilişkin mesajları dikkat çekti.

featured

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, örgütün Youtube kanalından yeni bir ses kaydı yayınlandı.

Odatv’nin aktardığına göre Gülen, ses kaydında Süleymancılar Cemaati’ne ilişkin mesajlar verdi.

“Süleyman Efendi Hazretlerinin talebeleri için hep takdirsel şeyler konuştuk” diyen Gülen, İzmir’deki camide görev yaptığı sırada Süleymancılarla ilgili övgü dolu sözler söylediğini ve bunun da onların kulağına gidip şaşırdıklarını anlattı.

Gülen şunları söyledi:

“Kimseye karşı kinimiz olmadı, nefretimiz olmadı, hafife almamız olmadı, olmadı. İnsan içinden her şeyi hazmedemeyebilir ama onu dışarıya vurma meselesine gelince, o mevzuda ağzımızı kapamalı, fermuar vurmalı, olumsuz hiçbir şey konuşmamalıyız. Ben bu mevzuya hep dikkat ettim.”

Son yıllarda iktidar ile Süleymancılar arasında soğuk rüzgarlar estiği biliniyor. Gerginlik 4-5 yıl önceye dayanıyor ve Süleymancıların İYİ Parti’yi destekleme kararıyla alevleniyor. Son dönemde Süleymancıların sözde öğrenci yurtları ve Kuran kurslarına yönelik yıkım ve tahliye kararları dikkat çekiyor.

Yaklaşık 40 yıl Süleymancıların içinde kalmış ve önemli görevlerde bulunmuş olan Zekai Işın, cemaatin içyüzüne yönelik Veryansın Tv’ye çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Fetullah’ın son ses kaydında dikkat çeken ‘Süleymancılar’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bütün tarikatlar cemaatler devletin her yerini ele geçirmiş. Fetöcü diye devletin içinden atılmış ve alakası olmayan adamlar acı çekerken asıl fetöcüler hala devlette yemin ederim kafayı yiyeceğim…

  2. 3 ay önce

    CIA’nın, Türkiye’deki tarikatlar üzerinden ajan provokatif örgütlenmesinin şehir ayağını fetullahçılar, taşra ayağını süleymancılar oluşturur. Övmesi çok doğal çünkü aynı babanın çocuklarıdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!