Feyzioğlu’ndan ‘çoklu baro’ açıklaması

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, 'Çoklu baroya karşıyız. Dün de karşıydık bugün de karşıyız. Farklı farklı yöntemlerimiz olabilir. Kimimiz mecliste müzakere etmeyi tercih edebiliriz kimimiz yürüyüş yapabiliriz. Tercih ettiğimiz yöntemlerin hepsi demokratiktir. Birlik olursak sorunları çözebiliriz' ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu’ndan ‘çoklu baro’ açıklaması

AKP’nin baroları bölen “çoklu baro” teklifini Meclis’e sunduğu saatlerde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından “Çoklu baroya karşıyız. Dün de karşıydık bugün de karşıyız” diyen Feyzioğlu, yürüyüş yapan barolara da işaret ederek, “Farklı farklı yöntemlerimiz olabilir. Kimimiz mecliste müzakere etmeyi tercih edebiliriz kimimiz yürüyüş yapabiliriz. Tercih ettiğimiz yöntemlerin hepsi demokratiktir. Birlik olursak sorunları çözebiliriz” ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu, mesajında bir de video paylaştı.

Türkiye Barolar Birliği, dün yaptığı açıklamada, AKP’nin Avukatlık Kanunu’nda değişiklik ve “çoklu baro” girişimine karşı “direnme azim ve kararlılığındayız” açıklaması yapmıştı.