FIFA’dan Nusret Gökçe hakkında soruşturma

FIFA, Nusret Gökçe'nin Arjantin - Fransa finali sonrasında sahaya inip kupayla poz vermesi ve futbolcularla fotoğraf çektirmesi hakkında soruşturma başlattı.

featured

Sosyal medya ünlüsü Nusret Gökçe’nin Arjantin Milli Takımı’nın Dünya Kupası sevincine ortak olmak için sahaya girmesi ve futbolcuları darlaması tepki çekmişti.

Nusret’in, akreditasyon kartını nasıl aldığı sert suçlamalar doğurdu. FIFA Başkanı Gianni Infantino da topun ağzında.

SORUŞTURMA BAŞLADI

Sky Sports’taki habere göre; FIFA’nın komitesi Nusret’in Dünya Kupası finali sonrası sahaya inip kupa kaldırmasıyla alakalı soruşturma başlattı.

Nusret, kupaya dokunarak bile FIFA kurallarını çiğnemiş oldu. FIFA’nın Dünya Kupası kuralı, “Mevcut Dünya Kupası tasarımı 1974 yılına uzanıyor. Dünyanın en tanınmış spor sembollerinden biri ve paha biçilmez bir simge olarak, orijinal FIFA Dünya Kupası yalnızca galipler, eski galipler ve devlet başkanları tarafından dokunulup tutulabilir” şeklinde.

Sky Sports’taki haber ise şu şekilde: “FIFA, Salt Bae lakaplı şefin Dünya Kupası finalinden sonra sahaya nasıl girdiği ile ilgili soruşturma başlattı. Kendisinin FIFA ile bir ticari ilişkisi yok. Infantino tarafından da davet edilmedi. Girmesine izin veren personel ceza alacak.”

FIFA’dan Nusret Gökçe hakkında soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 ay önce

    FIFA’da herşey satılık. Katar, dünya kupasını nasıl kendi ülkesinde oynatabildi ise nusret de öyle girmiştir. Parayı veren düdüğü çalıyor, kurumsal ciddiyet namına hiçbir şey kalmamış.

  2. 1 ay önce

    Nusret şov peşinde, bu haberle hem kendine hemde fifa ya zarar verdi. Iyi oldu her ikisinede

  3. 1 ay önce

    Kupa kirliydi. Bu dokunuşla daha da kirlendi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!