Finlandiya’dan Türkiye ile ilgili yeni açıklama!

Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto, ülkesinin NATO üyeliği konusunda Türkiye ile aralarındaki farklılıkların üstesinden gelebileceklerini umduklarını kaydetti. Haavisto ayrıca PKK ile mücadele konusunda somut bir söz vermekten kaçındı.

featured

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için Berlin’de bulunan Haavisto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Farklı grupların veya farklı kişilerin ayrıntılarına girmek istemiyorum ama sadece terörle mücadelenin siyasetimizde çok önemli bir ilke olduğunu ve bunun NATO’da da çok önemli bir ilke olduğunu söylemek istiyorum.” dedi.

‘FARKLILIKLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLECEĞİMİZİ UMUYORUM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelikleri hakkındaki açıklamalarına değinen Haavisto, “NATO üyeliği konusunda Türkiye ile farklılıkların üstesinden gelebileceğimizi umuyorum.” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İLE MÜCADALE KONUSUNDA SÖZ VERMEKTEN KAÇINDI

Türkiye’nin Finlandiya’ya eleştirilerini değerlendiren Bakan Haavisto, terörle mücadelenin çok önemli olduğunu ifade etti ancak, terör örgütü PKK ile mücadele konusunda somut bir söz vermekten kaçındı.

“Her NATO üyesi ülkenin üyeliğe başvuran ülkeler hakkında kendi görüşlerine sahip olma hakkına sahip olduğunu” kaydeden Pekka Haavisto, bu baharda Türkiye’yi iki kez ziyaret ettiğini ve mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü hatırlattı.

Haavisto, “Bugün burada NATO toplantısında da görüşeceğiz.” dedi.

Yakın diyalog içinde olmaya devam edeceklerini belirten Haavisto, ülkesinin Avrupa ve dünyanın güvenliği için terörle mücadelenin öneminin farkında olduğunu sözlerine ekledi.

thumbnail
İlgili haber

Şükrü Sina Gürel’den hükümete ‘veto’ uyarısı… ‘Pazarlık konusu yapmak kimsenin haddi değildir’

thumbnail
İlgili haber

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girme kararının bize etkileri

 

Finlandiya’dan Türkiye ile ilgili yeni açıklama!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 ay önce

    Yeni bir kıbrıs vakası yaşanmaması için veto hakkı kullanılmalıdır! PKK ve PRD terör örgütlerine 10 yıllardır verdikleri destekle övünen iskandinav ülkelerine tokat gibi bir cevap verilmelidir! yıllardır bizim enerjimizi boşa harcattıkları ve kendi insanımızı bize düşman ettikleri için veto hakkı kullanılmalıdır. Pazarlığın ”P”si bile ülkeye çok şey kaybettirir!!!

  2. 1 ay önce

    Başladılar sırt sıvazlamaya, bizimkilerin istediğide bu zaten.

  3. 1 ay önce

    Bu kuzey avrupa denen ülkelerin medeni denilerek bize itelenen propogandasına inanmayalım arkadaşlar. Ayrıca bunların halkları ateist ınanc yok, bunlar pagan ınancındalar falan sozlerine de ınanmamak gerekir zira bunların tum yonetıcılerı ya kılıse mensubu ya da ailelerınde dın adamları vb. ılıskıler var. Bızım gıbı ulkelere gelınce demokrası dıyorlar kendılerı halen daha krallık prenslık vb. yonetım tarzlarındalar. Bunlar bıze demokrası dedıklarınde onlara kadınlarınıza ne zaman secme ve secılme hakkı verdınız dıye sorun. SURATLARINDAKI IFADELERI GORDUKCE COK EGLENECEKSINIZ.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!