Firari Emniyetçiye kırmızı bülten… İstihbaratın hard disklerini kopyalayıp götürmüş

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Recep Güven hakkında FETÖ üyesi olmak suçundan kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı. Güven'in, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden tayini çıktığında İstihbarat Şube Müdürlüğü veri tabanı ve havuz programı içeren bilgisayar hard diskinin kopyasını da yanında götürdüğü belirtildi.

featured

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ üyesi olmaktan tutuklanıp ihraç edilen daha sonra hakkında tahliye kararı verilince kayıplara karışan eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Recep Güven hakkında, yakalanan emniyet mahrem imamı FETÖ itirafçılarının teşhis ve ifadeleri üzerine kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında üç ayrı FETÖ üyeliği soruşturması bulunan Recep Güven hakkında ayrıca iade talepnamesi düzenlendi. Güven’in interpol tarafından kırmızı bültenle yakalandığı ülkede Türkiye’ye iade edilmesi istendi. Siirt Emniyet Müdürlüğü görevinden sonra Diyarbakır’a atanan Recep Güven, “Dağdaki teröriste ağlayamıyorsanız, insan değilsiniz” çıkışıyla gündeme gelmişti.

YANINDA GÖTÜRMÜŞ

Yakalanan ve itirafçı olan emniyet mahrem imamlarının ifadesinde, FETÖ’nün kripto isimlerinden biri olduğu belirtilen Recep Güven, kayıplara karıştıktan sonra İçişleri Bakanlığının 500 bin lira para ödüllü Gri kategorisine de alınmıştı. Güven’in, Diyarbakır’dan tayin olunca emniyet istihbarat şubesindeki bazı bilgisayarlardaki arşiv veritabanının bulunduğu terör örgütleriyle ilgili havuz oluşturulan hard disklerin birer kopyasını da yanına alarak götürdüğü belirtildi.

Firari Emniyetçiye kırmızı bülten… İstihbaratın hard disklerini kopyalayıp götürmüş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 9 ay önce

  adamin tipinden ne oldugu belli zaten. kendince kripto.

 2. 9 ay önce

  günaydin! sen yakaladigin adami saliver, kayiplara karisinca kirmizi bülten cikar, insan gercekten söyleyecek söz bulamiyor, peki bu adami saliveren hakimlere/savcilara, bir hesap soran varmi acaba, TETÖ ile mücadele bumu; yaziklar olsun!

 3. 9 ay önce

  Teşkilât değil..resmen DİNGO’ nun ahırı olmuş Emniyet Müdürlüğü…en kilit yerlerde FETÖ’ cüler iş başında ama bu fetöcüler hakkında kırmızı bülten ne hikmetse bu şahıslar ortadan kaybolduktan çok sonra çıkarılıyor ve adam Hard Disklerin de kopyasını alarak ?? ( yahu kimse farkına varmadı mı kopyasını alırken ?? ) ortadan kayboluyor. Emniyet de mal gibi bakıyor. ???

 4. 9 ay önce

  Niye hayret ediyorsunuz,15.Temmuzdan sonra Adil Oksüzü nasıl serbest bıraktılar,nasıl yurt dışına çıktı bilen varmı? Yargılanırken mahkemede konuşsun istemediler.

 5. 9 ay önce

  Bırakırken kaçacağını bilmiyor muydun? Ali Veli, Veli Ali. Al birini…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!